www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nafukování obytného modulu BEAM bude možné sledovat živě

Nafukování obytného modulu BEAM bude možné sledovat živě
, , aktualita
Nafukování vesmírného obytného modulu BEAM na ISS bude možné ve čtvrtek sledovat živě. Modul pak bude podroben na Mezinárodní vesmírné stanici testovacímu provozu, kdy se bude zkoušet a kontrolovat jeho odolnost.reklama
BEAM je zkratka pro Bigelow Expandable Activity Module, což je vesmírný obytný nafukovací modul od společnosti Bigelow Aerospace, který má sloužit pro obytné účely na ISS. Jeho testování proběhne ve čtvrtek 26. května, kdy bude před zraky veřejnosti nafukován do své plné velikosti. Celou tuto událost bude možné sledovat živě na NASA TV v 11 hodin a 30 minut dopoledne našeho času.

BEAM byl na Mezinárodní vesmírnou stanici dovezen pomocí kosmické lodi Dragon, kterou do vesmíru vynesla raketa Falcon 9 od společnosti SpaceX, kterou řídí Elon Musk. 8. dubna s tímto nákladem odstartovala raketa Falcon 9, která následně bezpečně dosedla na plovoucí plošinu.

Nyní proběhne na ISS nafouknutí rozšířitelného obytného modulu BEAM, který se bude dát v přímém přenosu sledovat. Na transport, který proběhl v dubnu tohoto roku, musel být modul složený. Právě to, že nafukovací moduly zaberou při přepravě málo místa, ale astronautům nabídnou mnoho prostoru, je jejich hlavní výhodou. Ve své plné velikosti má modul BEAM rozměry 3×4 metry.

V modulu BEAM se budou provádět kontroly a sběry dat, které jsou potřebné k otestování. Lidé v tomto nafukovacím modulu nicméně ještě bydlet nebudou, jediné chvíle, kdy se dovnitř podívají, budou pravidelné kontroly v příštích dvou letech. Ta první se bude konat už 2. června. Cílem bude zejména zjistit, jestli je modul dostatečně odolný vůči solární radiaci, vesmírnému odpadu a teplotním extrémům ve vesmíru.

Zájemci budou moc ještě před událostí inženýrům od NASA a Bigelow Aerospace pokládat i dotazy o modulu BEAM na Facebooku, a to v úterý 24. května od desáté hodiny večerní našeho času. O hodinu později bude možné se dotazovat také na Redditu.

Pokud bude obytný modul BEAM slavit úspěch, Bigelow Aerospace má v plánu otestovat na Mezinárodní vesmírné stanici i mnohem větší obytný modul s názvem B330.

Zdroje: engadget.com, nasa.gov
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek