Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody
, , aktualita
Americké námořnictvo již brzy začne využívat nové pomůcky v boji. Půjde o drony Blackwing, které mohou být umístěny na ponorkách a vypuštěny z vody do vzduchu. Uloženy jsou v tubě o průměru 7,5 centimetru.reklama
Americké námořnictvo brzy zmodernizuje své bojové pomůcky o flotilu dronů Blackwing, které byly vyvinuty společností AeroVironment v programu "Advanced Weapons Enhanced by Submarine UAS against Mobile targets (AWESUM)". I když samotné drony létají ve vzduchu, vypouští se ze 7,5 centimetru širokých tub na ponorkách potopených ve vodě. Jakmile dosáhnou vodní hladiny, rozloží se do formy létajícího dronu o délce zhruba 50 centimetrů. Drony Blackwing váží méně než 2 kilogramy.


Drony Blackwing


Najdete na nich nejrůznější senzory a schopnost šifrované komunikace. Drony budou využívány k průzkumu, ale mohou nést i zbraně (zejména pro vlastní obranu). Energie by pak měla stačit na 60 minut letu. Námořnictvo Spojených států plánuje koupit 150 kusů těchto druhů ve fiskálním roce 2017, ale zatím není jasné, kdy budou nasazeny do akce. Patrně na sebe ale nenechají dlouho čekat.

Zdroje: defensetech.org, engadget.com, extrahw.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře