www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Napadení malwarem se meziročně zdvojnásobilo

Napadení malwarem se meziročně zdvojnásobilo
, , aktualita
Mezi roky 2013 a 2014 vzrostl počet napadení malwarem, podle analytiků byla nejvíce zasažena Čína, naopak Evropa se mohla těšit poměrně slušnému bezpečí. Nadvládu si stále udržují trojské koně.reklama
Podle analytiků z PandaLabs, společnosti, která stojí za jedním z rozšířenějších antivirů, není nárůst dílem náhody, ale i v dalších letech se předpokládá růst. To vyplývá z toho, že je dnes celý svět propojený skrze internet a o svá data se nemají bát jen firmy, ale i uživatelé. Protože klíčová otázka už není, zda bude uživatel napaden, ale kdy a jak bude jeho bezpečnost ohrožena.

Nejvíce byla tedy postižena Čína. Naopak Švédsko se umístilo nahoře v tabulce nejbezpečnější zemí. Třeba Velká Británie skončila na čtvrtém místě.

Mezi malwarem vládnou trojské koně s 70 % na podílu mezi novými nákazami. Naopak viry jsou nejčastější příčinou infekce počítače, ale tvoří pouze 12,3 % nového malware a 2,7 % veškerého malware, což jsou poměrně nízká čísla.

Celkem bylo zjištěno 75 milionů nového malware za rok 2014, což činí něco málo přes 200 tisíc hrozeb každý den! Zde se ale neřadí jen hrozby pro Windows a Linux, ale i pro Android, na který míří největší podíl hrozeb.

Ale i do počítačů se mohou hrozby přenést pomocí aplikací s bezpečnostními chybami, jako byla nedávná kauza Lenova. Proto je důležité dbát na pravidelné aktualizace - například u webových prohlížečů. Další novinkou, na kterou bude malware mířit, je internet věcí. Ani zde by se na bezpečnost nemělo zapomínat.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře