www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Napadl vás vyděračský software? AVG má 6 nástrojů pro odblokování dat

Napadl vás vyděračský software? AVG má 6 nástrojů pro odblokování dat
, , aktualita
Popularita vyděračského softwaru (ransomware) mezi hackery výrazně roste. Společnost AVG přišla se šesti bezplatnými nástroji, které by měly odemknout vaše data, aniž byste museli platit drahé výkupné zločincům.reklama
V posledních době vůbec neutuchá popularita vyděračského softwaru (ransomware), právě naopak. Tyto útoky jsou čím dál častější. Do počítače se většinou dostane otevřením přílohy mailu, která by měla údajně obsahovat nějakou fakturu či podobný dokument. Následně se zahesluje celý počítač nebo jen některé soubory a oběť musí útočníkům zaplatit nemalou částku výkupného pro jejich opětovné odemčení (obvykle v bitcoinech). Existuje už nemálo různých typů ransonmware a pro šest z nich má společnost AVG bezplatné nástroje, které by měly odemknout vaše data.


AVG logo


Konkrétně jde ransomware Apocalypse, BadBlock, Crypt888, Legion, SZFLocker a TeslaCrypt (v3 i v4). V případě napadení je tak nutno zjistit, která verze napadla daný počítač, stáhnout adekvátní softwarový nástroj a použít jej podle postupu, který najdete na stránkách AVG. Tam najdete i všechny zmíněné nástroje.

Zdroj: avg.com

AVG AntiVirus 2016, 1 lic. 1 rok SN DVD (AVCEN12DCZS001)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

AVG Internet Security 1 lic. 1 rok SN DVD (ISCEN12DCZS001)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější antiviry
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek