www.svethardware.cz
>
>
>

Nástupce SkyDrive nabídne více prostoru pro data

Nástupce SkyDrive nabídne více prostoru pro data
, , aktualita
Již asi víte, že Microsoft musí kvůli konfliktu s firmou British Sky Broadcasting Group přejmenovat svou službu SkyDrive, přičemž si vybral název OneDrive. Pojal to jako příležitost k představení nových funkcí a také nabídnutí více prostoru pro data.reklama
Microsoft oznámil přejmenování SkyDrive na OneDrive přibližně před dvěma týdny, kdy si jeho zástupce na blogu postěžoval, že to pro ně není lehké, ale že nový OneDrive bude lepší. Dostaneme prý vše, na co jsme byli zvyklí a ještě něco navíc.

Už dříve se tak mluvilo o tom, že věrní uživatelé mají získat více prostoru pro data, a to až 20 GB s omezením na jeden rok. Z toho by se dnes asi nikdo úžasem neposadil, ale i když se informace o možnosti získat více gigabajtů pro data ukázaly jako pravdivé, vypadá to, že tu žádné časové omezení nebude.

Obrázek z LiveSide ukazuje, že OneDrive nás dokáže odměnit třeba za to, že se o něm zmíníme někomu dalšímu. Za každou referenci pak získáme 500 MB navíc, a to až do 5 GB. Jinou možností, kterou s tou předchozí budeme moci samozřejmě kombinovat, je aktivace automatických záloh fotografií z našeho telefonu či tabletu s OS Windows Phone, iOS či Android, za což ihned dostaneme 3 GB navíc. Za předpokladu, že OneDrive každému nabídne stejně jako SkyDrive počátečních 7 GB, se tak můžeme dostat až na 15 GB.


Vedle toho se má objevit i nová funkce zahrnující spoluvlastněné složky. Když si tedy vytvoříte na OneDrive složku a přidáte si někoho dalšího jako spoluvlastníka, pak ten bude moci prohlížet a editovat v ní uložené soubory a samotná složka se navíc objeví mezi jeho vlastními.

Otázkou pak je, kdy bude OneDrive představen veřejnosti a oficiálně spuštěn. Vhodným termínem se zdá duben, neboť v tomto měsíci se očekává také představení systému Windows Phone 8.1.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek