www.svethardware.cz
>
>
>
>

NEC MultiSync PA322UHD: nadupané 4K LCD

NEC MultiSync PA322UHD: nadupané 4K LCD
, , aktualita
Pro velmi náročné zákazníky a především profesionály pracující s video materiály si NEC připravil nový monitor MultiSync PA322UHD. Ten na svém 32" displeji nabídne rozlišení 4K, k tomu řádnou dávku rozhraní a slibné specifikace navíc.reklama
NEC MultiSync PA322UHD je tedy určen především profesionálům a je zřejmé, že nepůjde o monitor za zrovna lidovou cenu. Na americký trh se dostane ještě v prosinci s cenovkou 2299 USD, což je v přepočtu téměř 50 tisíc korun. NEC tak vytvořil nový vedoucí model své série MultiSync PA, na jehož specifikace se nyní podíváme.

NEC zde využil 32" panel typu IGZO s podsvícením pomocí LED a 10bitovým zpracováním barev slibujícím 99,2% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB. Jeho maximální jas je 350 cd/m2, nativní kontrast pak 1000:1 a pak tu máme na výběr mezi obnovovacími frekvencemi 24, 30, 50, 60, 85, 100 a 120 Hz, což bude záviset na zvoleném rozlišení.

Působivá je nabídka rozhraní, kterou ukazuje jedna z fotografií. Máme tu hub s rozhraním USB 3.0 a se dvěma konektory B pro připojení k počítači a třemi A pro připojení libovolných zařízení (jeden z nich tedy musí být někde jinde, nejspíš na boku). Dále tu máme dva porty DVI-D, celkem čtyři HDMI a nakonec jeden DisplayPort.

Mezi funkce monitoru patří DisplaySync Pro, čili switch pro připojení monitoru, klávesnice a myši ke dvěma počítačům zároveň, mezi nimiž se budeme moci v okamžiku přepínat. PA322UHD má být také prvním desktopovým monitorem, který nabídne slot Open Pluggable Specification (OPS) pro rozšíření nabídky vstupů, k čemuž poslouží karty jako SB-04HC (3G/SD/HD-SDI) a SB-01HC (HD-SD), které jsou k dispozici přímo v nabídce firmy NEC.

A když tu máme tolik vstupů, pak není divu, že se nezapomnělo na funkce PiP a PbP pro zobrazení obrazu v obraze nebo obrazů vedle sebe, přičemž ty mohou být až čtyři, každý v rozlišení Full HD. Pro základní ozvučení mohou posloužit dva 2W reproduktory a pro ovládání a nastavení monitoru tu je software MultiProfiler pro volbu režimů či emulaci ICC profilů. Pro řádnou kalibraci obrazu bude k dispozici software se sondou SpectraViewII. Toto příslušenství si zákazník bude moci k monitoru přiobjednat a pak jej celková sada přijde na 3249 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů