www.svethardware.cz
>
>
>

Nechtěli čekat na Google Street View, vytvořili si Sheep View

Nechtěli čekat na Google Street View, vytvořili si Sheep View
, , aktualita
V našich končinách dobře známe službu Google Street View, díky níž se můžeme podívat, jak to vypadá v ulicích českých měst i vesnic. Tato služba ale ještě zdaleka není k dispozici ve všech světových končinách a obyvatelům Faerských ostrovů se nechtělo čekat.reklama
Faerské ostrovy stojí osamoceny na půli cesty mezi Skotskem a Islandem a jde o členité souostroví s 18 hlavními ostrovy a stovkami malých ostrůvků, na němž žije nějakých 50.000 obyvatel. Pro společnost jako Google tak nejde o zrovna atraktivní prostředí, které by chtěla co nejdříve zmapovat svými vozidly tvořícími podklady pro Street View. Firma dokonce nezareagovala ani na hromadnou výzvu Faeřanů, kteři by si své ulice a silnice rádi nechali zmapovat, a tak se Durita Dahl Andreassen rozhodla, že k tomu využije jednu z vlastních všudepřítomných ovcí, jichž je na ostrovech oproti obyvatelům přesila a přesvědčí své přátele ke spolupráci.

Ovečka dostala postroj s 360° kamerou a z Google Street View se stal projekt SheepView360, což ale pochopitelně není to samé. Ve Street View se pohybujeme v rámci map mezi statickými 360° záběry, zatímco SheepView360 je 360° video. Ovce s kamerou si tak jde vlastní cestou a my se můžeme z jejího hřbetu volně rozhlížet.

Ovčí pohled na svět zaujal také místní turistickou kancelář, která se postarala o jeho lepší propagaci i na stránkách Visit Faroe Islands. Faeřané nyní mohou jen čekat, zda jejich akce nepostrčí Google k akci, ovšem ten bezpochyby nic dopředu oznamovat nebude. Lidé totiž dokáží dělat všemožné hloupé věci, aby dostali svůj obličej do Street View, takže oznámení takové akce by jejímu klidnému průběhu rozhodně nepomohlo.


Zdroj: Extremetech

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek