www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Nejlevnější GeForce GTX 960? Modely pro ITX

Nejlevnější GeForce GTX 960? Modely pro ITX
, , aktualita
Snížená spotřeba nové generace grafických karet GeForce má výhodu i v tom, že výrobcu mohou velmi snadno vytvořit malé karty se slabším chlazením, které jsou navíc i levné. Na trh se chystá už třetí takový model.reklama
Vůbec nejlevnější kartou GeForce GTX 960 na našem trhu je model Gigabyte GV-N960IXOC-2GD, který jako jediný seženeme za cenu pod 5500 Kč, tedy alespoň dle serverů srovnávajících ceny v e-shopech. O něco dražší, ale také výkonnější, je model EVGA GeForce GTX 960 SC 2GB a zanedlouho uvidíme, kam se zařadí nová Asus GTX 960 Mini (model GTX960-MOC-2GD), která byla představena jako poslední a ještě nestačila dorazit do obchodů. Všechny mají společného to, že jsou krátké, a tedy vhodné do malých počítačových sestav založených na deskách formátu Mini-ITX. Můžeme tak očekávat, že karty nebudou přesahovat základní desku, alespoň ne o moc, ale i tak si pro ně, respektive jejich chlazení, musíme připravit dva sloty.

Co se týče výchozích specifikací, pak čip GeForce GTX 960 má pracovat na 1127 až 1178 MHz s paměťmi GDDR5 na 7010 MHz na 128bitové sběrnici. Co se týče pamětí, pak s jejich frekvencí už výrobci karet obvykle nehýbají, protože ty už většinou pracují na svém maximu. Zbývá tak GPU a společnost Gigabyte se jej u své malé karty přetaktovala na 1165 až 1228 MHz.

EVGA se u svého modelu odvážila jít o kousek dále a zvolila základní frekvenci 1216 MHz a turbo 1279 MHz. V případě společnosti Asus to jsou frekvence 1190 MHz a 1253 MHz, čili něco mezi Gigabyte a EVGA. Asus také zvolil odlišně zpracované chlazení. Zatímco ostatní dvě společnosti využívají chladiče s heatpipe a prostým hliníkovým žebrovím, Asus zvolil masivní základnu a paprskovitě uspořádaná žebra, což připomíná BOXované chladiče firmy Intel. Těžko říci, jaké řešení bude účinnější, ale osobně bych si vsadil spíše na chladiče s heatpipe.

Co se týče ceny pak karta od Asusu by se logicky měla zařadit mezi Gigabyte a EVGA, takže můžeme očekávat částku kolem 5500 - 5600 Kč v nejlevnějších e-shopech.

Zdroj: techPowerup

Gigabyte GV-N960IXOC-2GD
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

EVGA GeForce GTX 960 SC 2GB DDR5, 02G-P4-2962-KR
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek