www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejrychlejší Fury X2 nastoupí v prosinci, AMD rozesílá vzorky

Nejrychlejší Fury X2 nastoupí v prosinci, AMD rozesílá vzorky
, , aktualita
V posledním letošním měsíci nastoupí dle očekávání nejrychlejší grafická karta, dvoučipová Fury X2 vybavená dvěma čipy Fiji XT s plným počtem Stream procesorů. AMD již rozesílá vzorky této karty vybraným lidem.reklama
Svůj kus získal i Johan Andersson vedoucí vývoj enginu Frostbite, který měl ale smůlu. Z vodního chlazení totiž po cestě vyteklo chladicí médium. Očekávaný dvoučipový Radeon s Fiji XT má kódové označení Gemini a stále ještě není jisté, že se opravdu bude jmenovat Fury X2. Každopádně lze očekávat, že zastíní dosud nejrychlejší dvoučipovou grafiku, Radeon R9 295X2.

AMD Radeon R9 Fury X2 tak budou prostě dvě karty Fury X na jednom PCB, které ani nebude moc přerostlé vzhledem k tomu, jak málo čipy Fiji XT s pamětmi HBM zabírají. Stále také půjde o 4 GB paměti HBM s propustností 512 GB/s, takže dohromady 8 GB.

Karta už ve firmě AMD nějakou dobu koluje a hlavním úkolem inženýrů bylo vyladění jejích frekvencí tak, aby mohla poskytnout co nejvyšší výkon. Je zřejmé, že takty asi nebudou odpovídat modelu Radeon Fury X a spíše budou nižší jako na kartě Nano. A samozřejmě také nemůžeme čekat, že dva Radeony poskytnou dvojnásobný výkon. AMD samotné ale očekává, že v rozlišení WQHD a 4K to bude 80% nárůst výkonu oproti stejně taktovanému jednomu čipu, což jde na vrub technologii XDMA CrossFire. Ta dokáže lépe zapojit do práce více grafických čipů (efektivněji škáluje jejich výkon) a umožní jejich komunikaci pouze přes sběrnici PCI Express, čili bez CrossFire můstku.

Co se týče hrubého výkonu, Fury X2 má dosáhnout až na 16,38 TFLOPS (single precision - FP32) se spotřebou kolem 375 W, zatímco Fury X má 8,6 TFLOPS a spotřebu 275 W. Z toho jednoznačně vyplývá, že dvoučipová Fury X by podobně jako Nano měla mít podstatně lepší poměr výkonu a spotřeby. Ten tak u ní činí cca 44 GFLOPS/W, zatímco u Fury X to je 31,3 GFLOPS/W. Bude to tedy určitě zajímavá karta, i když ne pro širokou veřejnost.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek