www.svethardware.cz
>
>
>

Největší IT akvizice v historii: Dell chce koupit EMC

Největší IT akvizice v historii: Dell chce koupit EMC
, , aktualita
Různé zdroje, například The Financial Times, přinesly informace o obchodu, který je označován za vůbec největší akvizici, již poznal IT průmysl. Dell chce totiž koupit společnost EMC, a to za 53 miliard dolarů.reklama
Čili Dell se chystá vytáhnout ze svých kapes sumu odpovídající 1,26 bilionu korun, která tak překračuje český státní rozpočet. Pořídit si za ně chce společnost EMC zabývající se ukládáním dat, jejíž značná hodnota ale tkví v tom, že drží většinový podíl ve VMware.

Dle Reuters je aktuální hodnota společnosti EMC kolem 33 dolarů za akcii, přičemž Dell má zaplatit 25 dolarů z každé akcie v hotovosti a zbytek budou tvořit jisté speciální akcie spojené s VMware. Zajímavé je, že dle této nabídky se cena akcií EMC zvedla asi o 27 procent oproti úrovni, na níž se nacházely před tím, než se o akvizici začalo mluvit.

EMC přitom může využít tzv. Go Shop opatření, čili po dobu šedesáti dní od nabídky firmy Dell bude moci přijmout výhodnější nabídky od jiných potenciálních zájemců. Toto opatření bylo učiněno proto, aby investoři firmy EMC v Elliott Management poté nemohli zpochybňovat výši částky, kterou Dell za EMC nabídl.

Záměrem firmy Dell je, aby se stal firmou ne tak moc závislou na trhu s osobními počítači. Akvizice EMC by mu umožnila zvýšit své aktivity na trhu se správou a ukládáním dat a také s virtualizačními technologiemi. Dell by se tak stal silnou konkurencí pro IBM nebo také Hewlett-Packard, která se již dříve snažila EMC koupit. Ještě dnes by měla společnost Dell přinést oficiální prohlášení.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře