www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Některé obchody nabídly majitelům GeForce GTX 970 odškodnění – dodatečnou 20% slevu

Některé obchody nabídly majitelům GeForce GTX 970 odškodnění – dodatečnou 20% slevu
, , aktualita
Zdá se, že aféře s pamětí u grafické karty GeForce GTX 970 ještě není konec. Některým zákazníkům se prý podařilo od prodejce při reklamaci získat jednorázové odškodnění ve výši 20 % z kupní ceny.reklama
Chyba grafických karet GeForce GTX 970, které dělí svou paměť na dva bloky, 3,5 GB a 512 MB, z nichž ten druhý je výrazně pomalejší, se stala tak trochu aférou. GeForce GTX 970 měla však stále co nabídnout, nešlo tedy o závažný problém, ale spíše o chybu specifikace, neboť NVIDIA u karty uváděla plnohodnotné 4 GB paměti.

O této chybě se hojně diskutovalo, ale zákazníků, kteří by kvůli tomu svou GeForce chtěli vrátit, bylo minimum. Zdá se ale, že ještě není po všem.

Na Redittu se nyní objevily zprávy, že některé e-shopy, zejména pak Amazon, nabízejí zákazníkům, kteří se cítí poškozeni nákupem karty, jež neodpovídá specifikaci, odškodnění v podobě 20 % z nákupní ceny. To je vzhledem k ceně slušných 70 USD.Na Redittu se objevilo několik komentářů, z kterých vyplývá, že se několika zákazníkům podařilo od Amazonu získat jako kompenzaci jednorázovou platbu ve výši 20 % z ceny své GTX 970 s tím, že si svou kartu ponechají. Objevily se i zvěsti, že podobné jednorázové odškodnění nabídli svým zákazníkům i další prodejci, jako například Newegg. Většina komentářů však naznačuje, že to rozhodně není pravidlem, a že každá reklamace je posuzována individuálně. Není divu, neboť díky přístupu Nvidie, který spočívá v mlčení a nečinnosti, jde odškodnění nejspíše jen z kapes obchodníků a záleží tak jen na jejich dobré vůli.

Vezmeme-li v potaz, že na výkon GTX 970 nemá ona chybná specifikace paměťového systému vliv, je dodatečná 20% sleva pro ty, kteří si GeForce koupili před vypuknutím aféry, rozhodně štědrá nabídka. I bez této slevy měla GTX 970 dobrý poměr cena/výkon.

Zdroj: Reddit
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek