www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Některé Radeon RX 480 se 4GB mají odemknutelných 8 GB paměti

Některé Radeon RX 480 se 4GB mají odemknutelných 8 GB paměti
, , aktualita
Recenzenti, kterým společnost AMD poslala na testy nové karty Radeon RX 480 se 4 GB a 8 GB paměti zjistili, že ty 4GB mají ve skutečnosti také 8 GB, které lze odemknout využitím jiného BIOSu. A dle všeho lze takové karty i koupit.reklama
Jde prý o některé z prvních verzí karet AMD Radeon RX 480 se 4 GB paměti, které prodává třeba společnost XFX. Jednu takovou koupili redaktoři serveru WCCFTech v obchodě Newegg za 199 dolarů. AMD přitom ke vzorkům RX 480 poslala dva profily BIOSu, které mohli recenzenti dle potřeby využít a díky nim získali karty buď s 8 GB paměti na 8 GHz, nebo se 4 GB paměti na 7 GHz. To jim umožnilo, aby otestovali obě verze karty, aniž by museli mít k dispozici dva kusy. Evidentně se to tak týká i některých prodávaných verzí, ale asi jen těžko zjistíme dopředu, že naše vybraná karta má fyzicky jen 4 GB, nebo 8 GB.

Je tak pravděpodobné, že AMD jednoduše nemělo k dispozici dostatek 4GB verzí karty, a tak se rozhodlo použít 8GB a deaktivovat část paměti. Z pochopitelných důvodů jde jistě jen o nouzové řešení, na němž může vydělat zákazník, ale pro výrobce nejde o zrovna výhodný obchod. Na každé takové kartě tak tratí 30 dolarů, které by mohl získat, kdyby takové karty prodával jako 8GB.

Existuje tedy možnost, že si i u nás koupíte 4GB Radeon RX 480 s deaktivovanými 4 GB paměti. Má jít o stejné čipy Samsung K4G80325FB, a tedy i stejné SKU, jen s jiným BIOSem, takže tu je pravděpodobnost, že ušetříte. Je tu ale i další možnost, a sice že si z karty uděláte drahé těžítko v případě, že se flashování BIOSu nevyvede. Proto se zatím doporučuje vyčkat, až to nadšenci opravdu vyzkouší, přijdou s ověřeným BIOSem a přirozeně se bude třeba předem přesvědčit, že daná karta skutečně má fyzicky 8 GB paměti uvedeného typu.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek