www.svethardware.cz
>
>
>

Netgear AirCard 785: výkonný 4G/LTE přístupový bod

Netgear AirCard 785: výkonný 4G/LTE přístupový bod
, , aktualita
Společnost Netgear si připravila výkonný přístupový bod pro sítě 4G/LTE, na který budeme moci navěsit až patnáct zařízení s rozhraním Wi-Fi, přičemž on samotný jim může poskytnout svých 172,8 Mb/s downloadu.reklama
Netgear AirCard 785 můžeme tedy využít jako mobilní přístupový bod na cestách, nebo doma jako záložní připojení k síti. Tak či tak nám poskytne díky 4G/LTE konektivitě rychlost stahování až 172,8 Mb/s a odesílání 57,6 Mb/s, na což samozřejmě musí být mobilní sítě připraveny. Vedle toho podporuje i starší standardy 3G a 2G.

AirCard 785 je vybaven vlastním barevným displejem s úhlopříčkou 4,5 cm, na němž můžeme sledovat aktuální údaje o připojení a stavu samotného zařízení. Dozvíme se tedy, kolik dat bylo staženo od nějakého data, jakého operátora využíváme a jakou síť, počet právě připojených Wi-Fi klientů (jichž může být až 15), různá další upozornění a také stav baterie. Zařízení je totiž vybaveno také vlastní baterií, která vydrží až 10 hodin, což bude záviset i na intenzitě provozu na síti.

Co se týče rozhraní Wi-Fi, zde bohatě postačí standard 802.11 b/g/n s propustností 300 Mbps, i když pro komunikaci připojených zařízení mezi sebou by se leckdy asi hodila i vyšší propustnost. AirCard 785 pracuje v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a podporuje funkci WPS pro rychlé a snadné navázání zabezpečeného připojení. Na jeho těle pak najdeme ještě dva anténní porty, jeden micro USB, navigační a napájecí tlačítka a stavovou LED diodu.

Netgear také poskytuje na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore aplikaci Netgear AirCard, s jejíž pomocí budeme moci sledovat informace o připojení, mobilní síti a provádět různá nastavení. AirCArd 785 už je možné koupit za doporučenou koncovou cenu 4 200 Kč, resp. 150 euro.

Zdroj: TZ Netgear

Netgear AC785-100EUS
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek