www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear Arlo: plně bezdrátová IP kamera

Netgear Arlo: plně bezdrátová IP kamera
, , aktualita
Netgear zařazuje do své nabídky novou bezpečnostní IP kameru Arlo Smart Home Security Camera, která nepotřebuje žádné kabely, a tedy ani napájecí. Využívá tak baterii a její konstrukce je také odolná vůči povětrnostním vlivům.reklama
Je naprosto zřejmé, že bateriové napájení u zařízení, jako jsou IP kamery, není zrovna vhodný způsob. Však jde o stacionární zařízení, které má po své instalaci a nastavení prostě pracovat, a to pokud možno bez údržby. Kamery Arlo, které budou distribuovány v prodejním balení VMS3230, však vypadají jako jakési "mobilní" IP kamery vybavené magnetickými úchyty a také jistými držáky pro přenášení. Nicméně Netgear Arlo mají na baterie vydržet až šest měsíců provozu, což ale závisí na způsobu jejich využití. Blíže se k tomu výrobce nevyjadřuje a na příslušných stránkách (viz zdroj) také nemá žádné technické podrobnosti.

Vestavěná baterie musí tedy vystačit i pro napájení rozhraní Wi-Fi, které je zde v úsporné verzi a vyžaduje vlastní základnovou stanici, která se s nimi spojí v až 45metrovém okruhu. Kamery také nejsou stavěny na to, aby natáčely nepřetržitě. Záznam započne až po zaregistrování pohybu a případně si také můžeme nahrávání naplánovat. A právě to ve spojení s nízkospotřebovým rozhraním umožní, aby baterie vydržela několik měsíců.

Arlo také dokáže posílat různá upozornění na e-mail či pomocí mobilní aplikace, třeba pravidelná hlášení, že vše funguje a nic podezřelého se neděje. Kamera také umožňuje najednou vysílat až čtyři různé streamy lišící se kvalitou. Vyšší kvalitu tak využijeme na domácí síti a tam, kde je dostatečně rychlé připojení a nižší pak třeba u mobilního telefonu.

V základním balení VMS3230 dostanem dvě kamery Arlo s rozlišením HD a 130° zorným polem, potřebnou základnovou stanici, čtyři magnetické úchyty, dva držáky, 200 MB prostoru v cloudu pro video a pro iOS či Android tu je příslušná aplikace pro sledování obrazu a správu kamer a jinak můžeme samozřejmě využít webový prohlížeč a příslušné rozhraní v kamerách Arlo.

Netgear Arlo Smart Home Security Kit přijde do obchodů v lednu za doporučenou cenu 350 USD. Samostatnou kameru pro rozšíření dohledového systému pak budeme moci dokoupit za 170 USD.

Zdroj: TZ Netgear - Arlo
Nejpopulárnější IP kamery
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek