www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear Nighthawk: nejvýkonnější Wi-Fi router na trhu

Netgear Nighthawk: nejvýkonnější Wi-Fi router na trhu
, , aktualita
Netgear dnes vydal tiskovou zprávu, dle níž se na trh dostal jeho nejvýkonnější Wi-Fi router pro domácnosti, model R7000 Nighthawk. Ten pochopitelně již pracuje se standardem 802.11ac a celkově nabídne propustnost až 1900 Mbps vzduchem.reklama
Využívá k tomu kombinovanou propustnost 600 + 1300 Mbps díky komunikaci v pásmech 2,4 a 5 GHz, dále obsahuje 1GHz dvoujádrový procesor, čtyři gigabitové LAN a jeden WAN, port USB 3.0 a využívá také technologii Netgear Beamforming+. Samozřejmostí je pak řízení kvality služeb QoS, abychom si mohli upřednostnit ty služby, u nichž je zvláště důležitá co nekratší odezva a také zpětná kompatibilita se standardy 802.11a/b/g/n.

Netgear slibuje velmi dobré pokrytí okolí signálem Wi-Fi, a to díky třem externím anténám i zmíněnému Beamforming+, který umožní Wi-Fi signál zaměřit určitým směrem, a to prý i automaticky dle polohy připojeného zařízení.

Dále můžeme zmínit ReadySHARE Vault, volně dostupnou aplikaci pro pro automatické zálohování počítačů s operačním systémem Windows na externí USB disk, podporu Apple Time Machine pro zálohování na počítačích Mac, podporu VPN, nastavitelnou URL pro vytvoření FTP serveru a také otevřený firmware, který je ke stažení na myopenrouter.com.

Netgear také mluví o dalších funkcích, které jsou vlastní nejen tomuto novému routeru, ale i dalším modelům. Jde o Netgear genie pro sledování, správu, konfiguraci či opravu sítě (verze pro Windows 8 bude k dispozici do konce března), MyMedia pro sdílení fotografií, videa či hudby, rodičovskou kontrolu a funkce ReadySHARE USB access, ReadySHARE Printer a AirPrint pro využití přítomného USB 3.0, funkce Netgear EZ Mobile Connect pro skenování QR kódu a snadné připojení do sítě.

Nighthawk (R7000) je dostupný za doporučenou cenu 5590 Kč s DPH, ovšem dostupný je již od 4600 Kč.

Zdroj: TZ Netgear

Netgear R7000-100PES
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře