www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear ReadyNAS 200: až 200 MB/s a 4 disky

Netgear ReadyNAS 200: až 200 MB/s a 4 disky
, , aktualita
Netgear zařadil do své nabídky dva nové modely ReadyNAS 200, které slibují datovou propustnost až 200 MB/s díky kombinaci dvou ethernetových portů a pak mají ve výbavě dvě nebo čtyři diskové pozice.reklama
Netgear ReadyNAS 200 jsou tedy nově nabízeny ve dvou provedeních, a to RN202 a RN204, přičemž oba mají pod kapotou dvoujádrový procesor Cortex-A15 pracující na 1,4 GHz, dále 2 GB paměti RAM a dokáží kombinovat propustnost dvou gigabitových ethernetových portů. Určeny jsou pro domácnosti nebo malé kanceláře. Netgear už se pochlubil, že na veletrhu CES 2015 jeho řada ReadyNAS 200 dostala ocenění CES Innovations Award 2015.

Oba modely pracují s operačním systémem ReadyNAS OS 6.2, který podobně jako systémy od QNAP, Asustor či ostatních firem nabízí možnost instalace samostatných aplikací, díky čemuž jsou možnosti použití velmi široké. Poukázat ale můžeme na souborový systém BTRFS, který nabízí pět úrovní ochrany dat. Jde o redundantní zápis dat na více disků, ochranu dat proti degradaci (bit rot), nepřetržitou ochranu dat s využitím snapshotů, díky čemuž lze obnovit data k jakémukoliv vytvořenému bodu v čase (hodí se při nechtěném smazání souborů). Dále tu je ochrana proti malwaru v reálném čase a pak replikace dat do cloudu nebo druhého ReadyNAS.

Netgear ReadyCLOUD je alternativa ke cloudovým službám, jako jsou Dropbox nebo Google Drive, ale s tím rozdílem, že data máte uložena na svém vlastním NAS, které ale musí být samozřejmě neustále připojeno k Internetu. Samozřejmostí jsou příslušné aplikace pro mobilní zařízení (iOS a Android), díky nimž budeme mít k datům snadný přístup.

Další možnosti jsou:
  • Time Machine záloha pro všechna Mac zařízení v domácnosti
  • Snadné používání funkcí, jako např. sdílení souborů jedním kliknutím přes webový link
  • Streamování médií prostřednictvím služeb DLNA, iTunes a Plex
  • Mobilní aplikace pro přístup do cloudu a zálohování fotek odkudkoli
  • Rozšiřitelná úložná kapacita až 12 TB (RN202), resp. 24 TB (RN204)
  • Uspávání disků při nečinnosti pro zvýšení úspory energie
  • Rozšířená tříletá záruka a 24×7 telefonická podpora po dobu 90 dní od nákupu

Dvoudiskový ReadyNAS RN202 přijde na český trh ještě v tomto čtvrtletí s cenou 9000 Kč a RN204 bude stát 12500 Kč.

Zdroj: TZ Netgear
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek