www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nintendo NX: co nabídne konkurent Xbox One a PS4?

Nintendo NX: co nabídne konkurent Xbox One a PS4?
, , aktualita
Společnost Nintendo nyní stojí mimo trh s výkonnými konzolemi, který okupují Microsoft Xbox One a PlayStation 4 od Sony. Firma si ale chystá konzoli NX, o níž se nyní zmiňuje jistý herní nadšenec Liam Robertson.reklama
Liam Robertson se obvykle zabývá zjišťováním informací o chystaných hrách, a to i těch, které se nakonec na trh nikdy nedostaly a už nedostanou. Nyní se ale začal zajímat o konzoli Nintendo NX, o níž dal dohromady několik informací ukazujících na její výkon i výbavu. Je tedy zřejmé, že tyto informace musíme brát s rezervou.

Internet je plný obrázků konzole Nintendo NX, ovšem zatím to jsou všechno jen představy autorů, které nemají žádný základ ve skutečnosti. Na druhou stranu už můžeme začít mluvit o tom, jaký výkon by tato konzole měla nabídnout a také jaký bude celý ekosystém, který se bude kolem ní točit.

Pokud budeme tedy informace Liama Robertsona brát vážně, pak to s konzolí Nintendo NX nevypadá moc dobře, tedy s ohledem na překonání výkonu Xbox One a PS4:
  • Exkluzivní herní řady jako Mario, Zelda, Donkey Kond a další
  • Možnost připojení k ostatním konzolím a síťové hraní přes Nintendo Network
  • Spojení konzole Nintendo NX a mobilního zařízení Nintendo NX
  • Zíkávání herních úspěchů, záznamy výher i proher a jejich sdílení v herní komunitě Nintendo
  • Možnost prohlížení webu a videotelefonie přes TV
  • Podpora streamování videa ve 4K/60 FPS
  • Hraní v rozlišení 900p při 60 FPS

Jde nám tedy především o dva poslední řádky. Vzhledem k tomu, že Nintendo NX má využívat rozhraní HDMI (dle HDMI kabelu v balení), pak musí jít pro dosažení 60 FPS ve 4K o rozhraní HDMI 2.0. AMD, na jehož hardwaru se má stavět, však aktuálně nemá GPU/APU s podporou HDMI 2.0, ale stejně by šlo o speciální čip vyrobený na míru této konzole, čili přidat do výbavy HDMI 2.0 by neměl být problém.

Dále tu je ono hraní v rozlišení 900p s cílovým framerate 60 snímků za sekundu. Z toho zase jednoznačně vyplývá, že hardware v konzoli NX by nebyl tak výkonný, jak se doufá. Určitě by ale měl být výkonnější v porovnání s tím, co nesou konzole Xbox One a PS4. To tedy samozřejmě za předpokladu, že tyto informace odpovídají skutečnosti. Starší informace udávají, že Nintendo NX bude dokonce schopno zastínit sestavu s kartou o výkonu GTX 970 či 980, jak lze interpretovat "téměř nejlepší karta současnosti", což je tedy trošku v rozporu s cílem 900p/60 FPS, ale z těchto vágních údajů lze těžko soudit.

PS4 a Xbox One dnes nedokáží rozhýbat například Fallout 4 na 60 FPS a namísto toho mají cíl 30 FPS, ale v rozlišení Full HD (1080p). Čili Nintendo NX by si trošku ulehčilo díky nižšímu rozlišení, ale při dvojnásobné snímkovací frekvenci. Je třeba ale poznamenat, že i Xbox One občas využije i 900p nebo dokonce jen 720p, ale PS4 snad vždy zůstane na 1080p. Důvod je jednoduchý, Xbox One má výkon 1,23 TFLOPS, zatímco PS4 1,84 TFLOPS. Mohli bychom tedy očekávat, že výkon Nintenda by se mohl pohybovat kolem 2,5 TFLOPS či výše. Pro srovnání, samotná GTX 970 má cca 3,5 TFLOPS.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek