www.svethardware.cz
>
>
>

No Man's Sky: hra s neomezeným vesmírem přijde v červnu

No Man's Sky: hra s neomezeným vesmírem přijde v červnu
, , aktualita
Pokud jste si někdy chtěli vyzkoušet, jaké to je objevovat nekonečný vesmír, můžete se zaměřit na hru No Man's Sky. Ta bude dle plánu vypuštěna na trh v červnu příštího roku, a to pro PC i konzoli PlayStation 4. Podívejte se na nový trailer.reklama
No Man's Sky můžeme označit za dobrodružnou hru, v níž budeme objevovat nekonečný vesmír, tedy nekonečný alespoň z pohledu hráče. Však vývojáři slibují herní svět s bezprecedentní rozsáhlostí, který bude čítat kvadriliony "unikátních" planet, i když při takovém počtu lze o jejich unikátnosti pochybovat. Nicméně o to nejde, však i kdybychom se chtěli na každé z nich zastavit jen na jedinou sekundu, trvalo by nám to stovky miliard let, a to nepočítaje cestování. Takový počet planet samozřejmě nebude připraven hned na začátku, ale půjde o postupně generované světy, což v sobě nese jistá úskalí. Bude tak záviset především na kvalitě generátoru světů, který by měl zajistit to, aby byly světy skutečně unikátní a podstatně se lišily.

Tento nový titul byl poprvé představen na akci VGX 2013 a v minulém prosinci bylo potvrzeno, že se chystá jeho verze pro PC. Už od začátku byl znám koncept hry, v níž budeme mít úlohu obchodníka, průzkumníka, lovce hlav, těžaře nebo piráta. V podstatě se tak jedná o hru s velice známým konceptem, který představila v roce 1984 legendární Elite. Nicméně na hrách tohoto typu je vždy co vylepšovat. Vývojáři z Hello Games nyní zveřejnili nový trailer s podtitulem 'I've seen things' a stanovili přibližné datum vypuštění na trh, které je shodné pro PS4 i PC.


Ve hře tedy budeme svým pánem a bude záležet jen na nás, kterou cestou se vydáme. Samozřejmostí je postupné vylepšování naší lodi, jejích motorů, výzbroje a další výbavy. Platit se bude nepřekvapivě kredity. Po jisté době by měla hra začít přituhovat a my se budeme moci zapojit do obchodních konvojů ohrožovaných piráty nebo se naopak potýkat s policií a armádami obrovských měřítek. Hlavním cílem přitom je dostat se do středu vesmíru, do nějž povede vždy jiná cesta.


Pro hru jako je tato by byla ideální možnost využití VR headsetu a mluví se o kompatibilitě s Oculus Rift a připravovaným headsetem pro PlayStation (aka Project Morpheus). Vývojáři již dříve oznámili, že o tom uvažují, ale dosud tuto podporu nepotvrdili.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik