Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory

Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory
, , aktualita
Noctua dnes oficiálně představila tři nové řady ventilátorů s hranami o velikosti 92, 80 a 40 mm. Ty jsme mohli vidět již na letošním Computexu, kde je Noctua prezentovala společně s řadou dalších chystaných novinek.reklama
Prezentaci firmy Noctua na Computexu jsme pokryli v jedné aktualitě, kde se také ukázaly dnes již oficiálně představené novinky. Jednak to jsou NF-A9 a NF-A8 jako nástupci modelů NF-B9 a NF-R8 a pak tu je NF-A4x10 5V, čili 5 V napájený nástupce modelu NF-A4x10, nebo spíše jeho alternativa. Všechny nové ventilátory využívají rámečky AAO (Advanced Acoustic Optimisation) pro snížení hlučnosti, kanálky Flow Acceleration Channels, Stepped Inlet Design a Inner Surface Microstructure pro zvýšení výkonu a nabízí šestiletou záruku od výrobce.

Model Noctua NF-A8 bude k dispozici ve verzích PWM (2200 RPM max.), FLX (2000/1650/1200 RPM) a ULN (1400/1000 RPM). Ventilátor NF-A9 bude k dispozici jako PWM (2000 RPM max.) a FLX (1600/1250/1050 RPM).

Co se týče NF-A4x10 5V, pak ten byl dle výrobce vytvořen na žádost zákazníků, a to jak běžných uživatelů, tak firem. Řada koncových produktů, jako například externí úložná zařízení, totiž nevyužívají ventilátory napájené 12 V, ale 5 V, neboť pevné disky na 12 V nepracují. Na oněch 5 V ventilátor NF-A4x10 5V pracuje při hlučnosti 17,9 dBA.

Všechny nové modely přicházejí s integrovanými gumovými podložkami v rozích, díky nimž se utlumí vibrace a v jejich výbavě pak bude různé příslušenství jako odporové adaptéry (Low-Noise Adaptor) či gumové trny pro jejich připevnění. Všechny mají také společná ložiska SSO2.

Novinky budou k dispozici během několika dnů za následující ceny:
  • NF-A9 (PWM / FLX): EUR 17,90
  • NF-A8 (PWM / FLX / ULN): EUR 15,90
  • NF-A4x10 5V: EUR 12,,90

Zdroj: TZ Noctua
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů