Noctua NH-D15: nová dvouvěžová elita

Noctua NH-D15: nová dvouvěžová elita
, , aktualita
Rakouská Noctua dnes představila světu svůj nový hi-end v podobě chladiče NH-D15. Ten navazuje na starší model NH-D14, a jde tak o model skládající se ze dvou věžovitých pasivů, který je tak určený pro dva ventilátory.reklama
Noctua NH-D14 byla testována již v roce 2009, takže není divu, že Noctua představila novou verzi, a to NH-D15. Nová verze přímo vychází ze starého chladiče a nabídne ventilátory NF-A15, které jsme rovněž měli v testu. Ty jsou tedy využity dva stejné, zatímco u modelu NH-D15 se uplatnil jednak 120mm NF-P12 a pak 140mm NF-P14 FLX.

V porovnání s předchozí verzí nám NH-D15 nabídne také o 10 mm širší žebra, kvůli čemuž mají i heatpipe větší rozestupy. Spodní žebra pak jsou trošku vykousnutá, což umožní instalaci až 64 mm vysokých modulů RAM v případě, že chladič bude do jejich prostoru zasahovat. V takovém případě je ale samozřejmě nutné odstranit i přední ventilátor a třeba jej přesunout dozadu.

Celkové rozměry chladiče jsou 165 x 150 x 161 (V x Š x H) a hmotnost 1320 gramů (rovný kilogram bez ventilátorů). Otáčky ventilátorů můžeme nechat řídit desku pomocí PWM a nebo nastavit fixních 1500 či 1300 RPM. Minimem je pak 300 RPM. Pro montáž je využitý známý systém SecuFirm2, který umožní NH-D15 namontovat na sockety Intel LGA2011 (Square ILM), LGA1156, LGA1155, LGA1150 & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+. Krom toho ještě dostaneme teplovodivou pastu. Ostatní specifikace jsou uvedeny na webu výrobce (viz zdroj).

Noctua na NH-D15 poskytuje šestiletou záruku a na trh jej dodá v polovině dubna s cenou 90 euro.

Zdroj: TZ Noctua
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek