Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX

Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX
, , aktualita
Rakouská Noctua představila nový procesorový chladič, který je určen speciálně pro základní desky Mini-ITX. Ty jsou dnes stále oblíbenějším základem i výkonných sestav a přesně pro ně je nový chladič NH-L9x65 určen.reklama
Noctua NH-L9x65 tedy slibuje vysoký výkon, ačkoliv je sám pouze 51 mm vysoký. Jde o chladič s poměrně jednoduchou konstrukcí, která se skládá z měděné základny, dvou duálních heatpipe, které tak načtyřikrát protínají žebroví skrz naskrz. Na tomto žebroví sedí ventilátor kopírující celý chladič s půdorysem 95 x 95 mm.

Tedy téměř jej kopíruje, protože jde o ventilátor NF-A9x14 s hranou o velikosti 92 mm. Jeho výchozí otáčky jsou 2500 RPM, ovšem s pomocí adaptéru s malým odporem jej můžeme zpomalit na 1800 RPM. Pak klesne hlučnost z 23,6 dBA na 14,8 dBA, ovšem také průtok vzduchu z 33,8 CFM na 24 CFM.

Noctua doporučuje, abychom tento chladič používali s procesorem o maximálním TDP 84 W, ovšem pokud si vybereme procesory Intel, pokryje nám to i nejvýkonnější desktopové modely současné generace (kromě Core i7 Extreme, samozřejmě). Noctua k chladiči dodává svůj obvyklý montážní systém SecuFirm 2 a také teplovodivou pastu NT-H1.

Chladič NH-L9x65 přijde na 45 euro a samotný ventilátor NF-A6x25 v PWM verzi pak na 15 euro.

Zdroj: TZ Noctua
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře