www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu
, , aktualita
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že společnost Nokia (tedy to co z ní zbylo) se zajímá také o svět virtuální reality a vyvíjí vlastní produkty. Jeden z nich byl nyní představen, a to kamera Ozo pro tvoření obsahu pro VR headsety.reklama
Nokia Ozo nepředstavuje nový koncept, však už dříve byly ohlášeny kamery pro snímání videí pro virtuální realitu, například GoPro pro Google Jump. Kamera Nokia Ozo tedy není zaměřena na spotřebitele, ale naopak pro tvůrce obsahu pro ně a jedná se o kulaté zařízení vybavené celkem osmi kamerami, jež mají pokrýt veškerý okolní prostor. To proto, abychom se mohli posléze ve svém 3D headsetu libovolně rozhlížet, ovšem na druhou stranu je jasné, že krom rozhlížení už nebudeme moci nikam popojít, leda tak směrem, kterým se pohybovala i samotná kamera.

Kamera je také vybavena osmi mikrofony, čili každý snímač má svůj vlastní. Nokia ale zatím nezveřejnila žádné technické podrobnosti, takže se ani nedozvíme, jaké rozlišení tyto snímače mají a v jakém úhlu jsou schopny zachytávat prostor kolem sebe. Lze ale předpokládat, že rozlišení bude čtvercové a úhly budou více než dostatečně velké na to, aby se obrazy alespoň minimálně překrývaly.

Nokia již představila své Ozo zástupcům velkých studií, médiím a vůbec technologickým společnostem, s nimiž chce spolupracovat na dalším jejím vývoji. K dispozici také bude speciální software s možností přenosu 3D VR videa v reálném čase. Zbývá pak ještě vyřešit způsob distribuce k zákazníkům nebo formát, který se bude používat, ovšem na to je ještě dost času, však VR headsety se ještě ani běžně neprodávají.

Cenu, technické specifikace a další detaily o Nokia Ozo se dozvíme někdy později. Firma ji chce vyrábět přímo ve své domovině a k dispozici by měla být ještě v tomto roce.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář