www.svethardware.cz
>
>
>

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází
, , aktualita
Unity Technologies oficiálně vypustily do světa herní engine nové generace, který dostal označení Unity 5. Dříve byl používán především pro mobilní hry a nízkorozpočtové tituly, ale nyní to může být jinak.reklama
Unity 5 byl totiž značně vylepšen a dostal daleko lepší možnosti pro animaci postav, fyziku, systém osvětlení scény a více možností pro audio. O osvětlení scény v reálném čase se postará systém Enlighten, chybět nebude ani HDR a fyziku zase dostane na starost engine PhysX 3.3. Unity 5 také nabízí velkou flexibilitu a podporu různých platforem, jichž je v současnosti 21 a zahrnují i nový WebGL či podporu API Metal pro iOS nebo různé jiné konzolové, desktopové a mobilní platformy. Nezapomnělo se ani na virtuální realitu (Gear VR), jak ukazuje následující obrázek.

Před pár dny jsme se také dozvěděli, že Unreal Engine 4 je nyní zdarma, takže není divu, že Unity Technologies nabízí také svůj Unity 5 zdarma, ovšem pouze ve verzi Personal Edition. Určena je pro vývojáře, kteří mají v rozpočtu na titul méně než 100.000 dolarů a stejnou částkou je omezen výdělek. A na rozdíl od předchozích volně distribuovaných verzí, Personal Edition není nijak osekána, takže nabízí plnou výbavu a možnosti. Unreal Engine 4 má také své omezení, a to 5% licenční poplatky z výdělku, pokud ten překročí v jednom měsíci částku 3000 dolarů.

Unity 5 ve verzi Professional Edition přijde na 75 dolarů za měsíc, nebo 1500 za licenci, což tedy platí pro ty, kteří překročí danou částku 100.000 dolarů. Nádavkem ale dostanou přístup k dalším funkcím, jako je lepší monitorování výkonu a lepší verze nástrojů Unity Analytics a Cloud Build.


Nový engine také brzo dostane podporu headsetu Oculus Rift, přičemž jeho spoluautor Palmer Luckey říká, že právě enginy Unity byly využívány se staršími vývojovými verzemi jeho headsetů. Podpora enginu Unity 5 z jeho strany je tedy logický krok. Více se o enginu dozvíte zde a podívat se můžete také na velmi pěkné video The Blacksmith, které se inspirovalo v norské mytologii, ale slouží především k prezentaci schopností nového enginu.

Zdroj: Unity Technologies

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik