Nová Gigabyte Gaming 3 se ukazuje, čipset je zatím "tajný"

Nová Gigabyte Gaming 3 se ukazuje, čipset je zatím "tajný"
, , aktualita
Na internetu se objevila první fotografie, zatím poněkud neumně skloubená do podoby produktového obrázku s deskou, krabicí a logem G1 Gaming. Ukazuje novou desku Gigabyte řady Gaming, která dostala označení 3. Půjde tedy o spíše levnější model.reklama
Na obrázku tedy celkové označení desky není, ale není těžké si domyslet, že půjde o model s chystanou čipovou sadou Intel Z170, takže jeho celkové označení bude GA-Z170X-Gaming 3. Na krabici se také ukazuje téma hry World of Tanks, takže lze předpokládat, že součástí této desky budou i nějaké kupóny na DLC (stáhnutelný obsah) pro tuto multiplayerovou hru.

Gigabyte se dokonce rozhodl dát logo World of Tanks i na chladič čipové sady, což je trošku překvapivé, takže snad bude speciální nabídka opravdu stát za to. Samotná deska nabízí celkem slušnou výbavu. Můžeme vidět sedmifázové napájení procesoru, čtyři sloty pro paměti DDR4 s podporou 64 GB paměti ve dvoukanálovém zapojení a také celkem tři dlouhé sloty PCI Express. Dva horní jsou verze 3.0 x16 (po zapojení si rozdělí 16 linek napůl s podporou 2-way NVIDIA SLI a AMD CrossFireX.) a pak tu je třetí rovněž verze 3.0 se čtyřmi linkami napojený na čipovou sadu. Ostatní tři jsou PCI Express 3.0 x1.

Pro zapojení moderních a rychlých SSD poslouží dva 32Gb/s sloty M.2 a pak tu jsou dokonce tři SATA Express 16 Gb/s, z nichž ale v dohledné době využijeme spíše jen šest SATA 6 Gbps. Mezi rozhraní USB mají patřit dva porty USB 3.1, z nichž alespoň jeden bude verze C a pak osm USB 3.0. Polovina jich bude na headerech a polovina na zadním panelu.

Pak můžeme zmínit audio řešení AMP-UP s kodekem se 115dBA odstupem signálu od šumu, což ukazuje na Realtek ALC1150. Ethernet obslouží starý známý Killer E2200, pak tu máme obrazové výstupy D-Sub, DVI a HDMI, které tedy na herním PC moc nevyužijeme, funkci TurboOverclock+ pro automatické přetaktování se zajištěním stability systému a také dvojitý BIOS.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek