www.svethardware.cz
>
>

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící
, , aktualita
Hudební vydavatelství nemají streamovací služby zrovna moc ráda a bezplatný plán u Spotify je dlouhodobým trnem v oku. Nyní to vypadá, že nová alba a písně budou možná k dispozici jen pro platící uživatele.reklama
Bezplatný plán Spotify je něco, co uživatelé navzdory reklamám milují, ale hudební vydavatelství ho přímo nenávidí. A poněvadž licenční dohody mezi Spotify a vydavatelstvími budou v několika případech brzy končit, není divu, že opět probíhají nejrůznější jednání. I když zatím není nic jasné, vypadá to, že v blízké budoucnosti Spotify změní politiku a platící uživatelé budou mít výhodu v širší nabídce titulů než ti, kteří využívají bezplatnou verzi.


Spotify logo


Některá nová alba a písně by totiž po limitovanou dobu měla být k dispozici jen platícím uživatelům. Naopak pro starší alba by Spotify mělo nově platit nižší licenční poplatky. Otázkou je, zda tento krok nějak výrazněji zvýší počet platících uživatelů, kterých je v případě Spotify přes 50 milionů. Připomeňme, že konkurenční Apple Music má nyní přes 20 milionů. Kdy a zda vůbec dojde ke změně, ale zatím nevíme. Tento krok by ale také mohl pomoci vstupu Spotify na burzu.

Zdroj: cnet.com, techradar.com
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek