www.svethardware.cz
>
>

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící
, , aktualita
Hudební vydavatelství nemají streamovací služby zrovna moc ráda a bezplatný plán u Spotify je dlouhodobým trnem v oku. Nyní to vypadá, že nová alba a písně budou možná k dispozici jen pro platící uživatele.reklama
Bezplatný plán Spotify je něco, co uživatelé navzdory reklamám milují, ale hudební vydavatelství ho přímo nenávidí. A poněvadž licenční dohody mezi Spotify a vydavatelstvími budou v několika případech brzy končit, není divu, že opět probíhají nejrůznější jednání. I když zatím není nic jasné, vypadá to, že v blízké budoucnosti Spotify změní politiku a platící uživatelé budou mít výhodu v širší nabídce titulů než ti, kteří využívají bezplatnou verzi.


Spotify logo


Některá nová alba a písně by totiž po limitovanou dobu měla být k dispozici jen platícím uživatelům. Naopak pro starší alba by Spotify mělo nově platit nižší licenční poplatky. Otázkou je, zda tento krok nějak výrazněji zvýší počet platících uživatelů, kterých je v případě Spotify přes 50 milionů. Připomeňme, že konkurenční Apple Music má nyní přes 20 milionů. Kdy a zda vůbec dojde ke změně, ale zatím nevíme. Tento krok by ale také mohl pomoci vstupu Spotify na burzu.

Zdroj: cnet.com, techradar.com
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek