Nová Opera nabídne náhled záložek a přes 1000 rozšíření

Nová Opera nabídne náhled záložek a přes 1000 rozšíření
, , aktualita
Od dnešního dne je k dispozici nová verze internetového prohlížeče Opera, a to konkrétně verze 24. Pochlubí se mimo jiné velkým náhledem záložek a možností do prohlížeče nainstalovat přes 1000 rozšíření.reklama
Opera na svém blogu oznámila novou verzi, která je k dispozici jak pro majitele operačních systémů Windows, tak OS X. Nejmarkantnější novinkou této nové verze 24 je bezpochyby poměrně velký náhled záložek, který se zobrazí po najetí kurzoru myši nad záložku, jako je vidět na následující ilustraci.
- klikněte pro zvětšení -


Další novinkou je přepracování uživatelského rozhraní, které se lépe zobrazuje uživatelům Windows s vysokým rozlišením displeje. V praxi je to tak, že je uživatelské rozhraní přizpůsobeno právě vysokým rozlišením, takže pak nejsou ovládací prvky a text rozmazaný, ale ostrý, podobně jako tomu je u Mac OS X s Retina displeji.

V neposlední řadě je nyní pro uživatele tohoto prohlížeče k dispozici přes 1 000 rozšíření. To sice na první pohled není mnoho, na druhou stranu tomu předcházelo kompletní přepracování celého systému rozšíření poté, co Opera loni přešla na engine Chromium.

Zdroj: The Next Web
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů