www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová preview verze Skype Translatoru přidává čínštinu a italštinu

Nová preview verze Skype Translatoru přidává čínštinu a italštinu
, , aktualita
Ve Windows Store je k dispozici nová preview verze Skype Translatoru. Na podporu češtiny můžete rovnou zapomenout, takže tenhle článek berte jen jako pozvánku do budoucnosti. A ta vypadá v podání Microsoftu docela zajímavě.reklama
Skype Translator je speciální rozšíření oblíbené komunikační aplikace Skype. Umožňuje komunikovat prostřednictvím Skypu osobám, které nemají žádný společný jazyk – tj. jazyk, kterému by rozuměly obě dohromady. Konverzace tedy probíhá ve dvou různých jazycích s tím, že překlad zajišťuje téměř v reálném čase právě Skype Translator.


Skype Translator


Translator funguje při videohovoru či normálním hovoru ve Skypu tak, že buď provádí hlasový překlad, nebo ho zobrazuje v podobě textu. Případně může dělat obojí zároveň. Pokud ve Skypu preferujete instant messaging, Translator si samozřejmě poradí i s psaným textem. Základem aplikace jsou pochopitelně slovníky, rozpoznávání hlasu (vstup), syntéza hlasu (výstup), důležité jsou prvky umělé inteligence (neuronální sítě) zajišťující pochopení jazyka a bude tam zřejmě ještě pár dalších „vychytávek“.


Skype Translator


Původní verze podporovala u překladu hlasu jen angličtinu (pochopitelně) a španělštinu (rovněž pochopitelně). Obě řeči jsou na pro Translator prioritním severoamerickém trhu dominantní. Nová verze přidává mandarínskou čínštinu a italštinu. Další řeči mají postupně následovat. Kdy se dočkáme my s češtinou, nebylo oznámeno, ale přílišný optimismus asi nebude na místě. Je to ostatně podobné jako s Cortanou. Co je týče psaných instantních zpráv, tak Translator zvládá už čtyřicet jazyků.

Když už jsme zmínili Cortanu, tak by bylo zajímavé vědět, jestli se Skype Translatorem nesdílejí některé prvky. Obě pracují s hlasem a obě mu do nějaké míry i rozumí. A ovládání počítače hlasem, respektive porozumění mluvenému slovu se možná časem stane natolik normálním, že se tahle funkcionalita přestěhuje rovnou do operačního systému. Mimochodem Skype Translator sdílí některé prvky s Bing Translatorem.


Skype logo


Zajímavé ohledně ambic Microsoftu se Skype Translatorem je to, že to, že ho ve svém e-mailu ke čtyřicátému výročí společnosti výslovně zmínil Bill Gates: „Zabýváme se každým aspektem moderních počítačových technologií a máme nejhlubší oddanost výzkumu v odvětví… Výsledek je patrný v produktech, jako jsou Cortana, Skype Translator a HoloLens. To jsou jen některé z mnoha inovací, které jsou na cestě…“

Takže společnost si s aplikací zřejmě docela věří a současně na ni také dost spoléhá. Otázkou rovněž je, jestli ostrá verze bude stále zdarma. Už s ohledem na vývoj, který určitě nebyl levný. A všechno Microsoft zadarmo rozdávat nemůže.

Zdroj: Windows IT Pro, Wired
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře