www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová umělá inteligence u Applu?

Nová umělá inteligence u Applu?
, , aktualita
Startup VocalIQ nabízí umělou inteligenci, která se dokáže postupem času sama zdokonalovat a učit. Podle Financial Times tuto technologii koupil Apple. Dočkáme se tak nové a vylepšené verze Siri nebo nové generace chytrých aut?reklama
Společnost Apple údajně koupila nově vzniklý projekt VocalIQ z Velké Británie. Jedná se o technologii umělé inteligence, která ke komunikaci mezi člověkem a přístrojem používá nám přirozený dialog. Technologie chce docílit inteligentních mluvících počítačů, což by zásadně usnadnilo ovládání elektronických přístrojů.

Informace o akvizici pochází z Financial Times, kde bylo uvedeno, že je získali ze zdrojů obeznámených tímto obchodním případem.

Pokud je tato zpráva o koupi Applu pravdivá, pak společnost technologii VocalIQ využije u digitální osobní asistentky Siri. V tom případě by komunikace mezi uživatelem a přístrojem nabyla jiného rozměru. Mohla by se ale také využít jinde - Apple má totiž ambice pro automobilový průmysl. VocalIQ v autech by pro společnost byla také zajímavá.
Apple (zdroj: slashgear.com)


Cílem této a jí podobných technologií je udělat konverzaci s virtuální bytostí co nejpřirozenější - VocalIQ na tom pilně pracuje. Vyvinuli takzvanou technologii vlastního učení - systém se časem stává chytřejším.

Pečlivé učení je součástí metody pro zlepšení rozpoznávání jazyka. VocalIQ vynakládá především úsilí na pochopení kontextu daného příkazu. Je totiž spoustu věcí, co lidé běžně dělají, ale stroje to nezvládnou.

Apple na otázku, zdali VocalIQ skutečně koupil, odpověděl svým obvyklým a nicneříkajícím - o svých plánech a záměrech nediskutujeme.

Pokud by však informace byla pravdivá, jednalo by se o třetí akvizici Applu v Británii za tento rok. Neočekává se však, že by se tým VocalIQ měl stěhovat do USA. Myslíte si, že už přichází éra, kdy budeme s přístroji komunikovat jako Tony Stark s Jarvisem?

Zdroj: slashgear.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek