www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové detaily o základních deskách AMD 4x4

Nové detaily o základních deskách AMD 4x4
, , aktualita
Detaily specificky hovoří o základní desce Asus L1N64-SLI WS, která bude prvním modelem pro AMD 4x4 - platformu pro nadšence. L1N64-SLI WS obsahuje dva nVidia nForce 680a MCP a dva sockety F s 1207 piny pro procesory. Ty budou mít k dispozici...reklama
Detaily specificky hovoří o základní desce Asus L1N64-SLI WS, která bude prvním modelem pro AMD 4x4 - platformu pro nadšence. L1N64-SLI WS obsahuje dva nVidia nForce 680a MCP a dva sockety F s 1207 piny pro procesory. Ty budou mít k dispozici celkem čtyři sloty pro operační paměti, tedy dva pro každý procesor.


- klikněte pro zvětšení -

Dále na základní desce najdeme celkem 12 portů SATA 3.0Gbps a jeden PATA. A aby SATA portů nebylo, málo na zadním I/O štítku je ještě jeden eSATA pro externí pevný disk. Co se týče rozšiřujících slotů, pak PCI Express x16 budou hned čtyři. Ty však dohromady zaberou skoro všechno místo, tudíž zbytek slotů je zde v podobě pouze jednoho PCI Express x1 a jednoho PCI. Pro účely komunikace jsou na desce umístěny dva Gb Ethernet porty (nVidia FirstPacket, DualNet, Teaming. TCP/IP offload technologie). Audio je zde samozřejmě v podobě HD kodeku s optickými i koaxiálními S/PDIF výstupy, avšak není znám přesný výrobce onoho kodeku. Nejspíše to bude Analog Devices nebo Realtek.Základní deska na sobě stále nese PS/2 porty a paralelní port. Její formát není klasicky ATX, ale kvůli nárokům na místo eATX (Extended ATX), tudíž je také zapotřebí vlastnit příslušnou skříň. Výrobcem doporučená cena se pohybuje na 480USD, ale očekává se o něco nižší. AMD 4x4 má být k dispozici již tento měsíc spolu s novými procesory Athlon FX-70, FX72 a FX-74.

Zdroj: DailyTech
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek