www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové routery D-Link: bláznivý design, ale i výkon

Nové routery D-Link: bláznivý design, ale i výkon
, , aktualita
Linksys není jedinou firmou, která si přichystala zbrusu nové routery pro rozhraní Wi-Fi 802.11ac. Tři nové modely vysílá na trh také D-Link, přičemž ty zaujmou nejen svým výkonem, ale také designem.reklama
Jeden by tak nevěděl, jestli má nový router od D-Linku zapojit, nebo umlátit novinama, však vypadá jako hmyz obrácený na krovky. D-Link je ale označuje za atraktivní se vzhledem, díky němuž se budou hodit do moderní domácnosti. Jedná se konkrétně o modely AC5300, AC3200 a AC3100 s označením Ultra Performance. To rozhodně není nadnesené, neboť nejvýkonnější z nich, AC5300, slibuje propustnost až 5,3 Gbps a nejslabší, AC3100, dosahuje 3,1 Gbps.

Využívají k tomu až tři pásma rozhraní Wi-Fi 802.11ac a vedle toho všechny nabízí i klasický Ethernet, a to s gigabitovou propustností a také rozhraní USB 3.0. Vedle toho nabízí možnost konfigurace pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a vedle routerů má D-Link v nabídce také USB 3.0 adaptér, s jehož pomocí se můžeme připojit k bezdrátové síti i z počítače, který rozhraním 802.11ac nedisponuje.

K dispozici je již model D-Link AC3200 za cenu 310 dolarů, přičemž ostatní dva modely přijdou na trh někdy v příštím kvartálu, čili možná až v červnu.

D-Link však přichystal také nové kity PowerLine HomePlug, čili zařízení pro vytvoření sítě z domácích rozvodů elektřiny. Jedná se o DHP-701AV s velmi slušnou propustností až 2 Gbps a vedle toho tu je slabší DHP-601AV s propustností do 1 Gbps. Potřebují k tomu ale rozvody realizované pomocí třech vodičů, neboť kombinují propustnost na dvou drátech. Oba kity jsou vybaveny dvěma adaptéry a k dispozici budou již v tomto kvartálu za 130 a 80 USD.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře