www.svethardware.cz
>
>
>
>

Novinky kolem různých verzí Office

Novinky kolem různých verzí Office
, , aktualita
Kolem různých verzí oblíbeného kancelářského balíku Microsoft Office se objevilo několik nových informací, o které se s vámi rozdělíme níže. Týkají se univerzálních Office, Office pro Mac i klasických desktopových Office.reklama
Univerzální Office pro Windows 10 (Office for Windows 10) přijdou spolu s Windows 10 ve stejném termínu – tj. už 29. července letošního roku. Jde o odlehčené, ale dostatečně funkční verze aplikací Word, Excel, PowerPointOneNote v podobě univerzálních aplikací (Windows Apps). Takže půjdou kromě dotyku, pro který budou optimalizovány, ovládat i klasicky klávesnicí a myší.

Aplikace by měly být dostupné ve Windows Store z Windows 10 zdarma. Navíc aplikace Outlook MailOutlook Calendar budou přímou součástí Windows 10. Jelikož jsem měl možnost pracovat s testovacími verzemi těchto aplikací na desktopu, řekl bych, že na základní práci to stačí. Nejspíš bych je chápal jako funkčně omezený nástroj pro prohlížení dokumentů a jejich drobnou editaci. A za plnou funkčnost si budete muset připlatit.


Logo Office


Další novinkou je dostupnost ostré verze Office 2016 pro Mac (Office 2016 for Mac), která jsou k dispozici od čtvrtka. Ostrá verze přichází po čtyřměsíčním období veřejného testování. Pro uživatele „jablečných“ počítačů jde jistě o velmi vítaný upgrade, protože jde o první velkou změnu od poslední verze Office pro Mac 2011. Pět let čekání se mi zdá být jako opravdu dlouhá doba. Verze pro Apple se chováním prý dost podobá Office pro iOS.

Co se týče desktopových Office 2016, ta zřejmě přijdou někdy později v letošním roce. V současné době jsou dostupná v podobě Preview. Jak pro předplatitele Office 365, tak separátně. Mají přinést mimo jiné lepší než velmi světlý design obvyklý v Office 2013, na který si uživatelé dost stěžovali. Snad má být k dispozici i velmi tmavá verze uživatelského rozhraní.


Excel pro Windows 10


Celkově to teď vypadá, že všechny verze Office nabídnou podobné uživatelské rozhraní i chování na všech platformách. Pokud použijete cloud, můžete pracovat s určitým dokumentem na všech svých zařízeních. Nakonec tedy budou (některé už jsou) během letošního roku k dispozici tyto verze:
  • Office 2016 – pokračování klasické desktopové verze s plnou funkčností.
  • Office 2016 pro Mac – pokračování verze pro desktop na počítačích Apple, plná funkčnost.
  • Office pro Windows 10 – mobilní a dotykové univerzální aplikace použitelné od mobilu po desktop, omezená funkčnost.
  • Office pro Android – mobilní verze pro mobily a tablety s Androidem, omezená funkčnost.
  • Office pro iOS - mobilní verze pro iPad a iPhone, omezená funkčnost.
Microsoft tak pokrývá všechny relevantní platformy a nabízí uživatelům možnost práce s dokumenty Office na všech myslitelných zařízeních. Přesto si myslím, že hlavní platformou zůstanou desktopové verze a mobilní lze chápat spíše jako doplněk.

Zdroj: SuperSite for Windows, Thurrott
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře