www.svethardware.cz
>
>
>

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm
, , aktualita
Seriál na pokračování, čili výběr nového šéfa firmy Microsoft, který naváže na práci Steva Ballmera, dnes pokračuje. Objevil se totiž nový kandidát, a to Steve Mollenkopf, jenž se objevil po boku dosavadních favoritů s který dnes pracuje ve Qualcommu.reklama
Doposud se mluvilo především o čtyřech kandidátech, mezi něž patří Satya Nadella - šéf divize Microsoft cloud and enterprise, Alan Mulally - CEO Ford Motor Company, Tony Bates - předchozí CEO firmy Skype a samozřejmě tu je stále také Stephen Elop, který vedl Nokii. Naposledy jsme se dozvěděli, že právě Elop ztrácí šance a do popředí se dostal Mulally a Nadella, přičemž Ford vytrvale popírá, že by jeho šéf byť jen uvažoval o změně zaměstnání.

Nyní se objevilo jméno, které v dosavadních úzkých seznamech ještě nefigurovalo. Jde o Steva Mollenkopfa, který dnes pracuje na pozici COO (Chief Operating Officer) ve firmě Qualcomm, která vyrábí známá mobilní SoC Snapdragon a jiné čipy.

Agentura Bloomberg k tomu podotýká, že Mollenkopf vede divizi, která vyrábí mozky řady nejlepších mobilních telefonů a současnosti, čili má zkušenosti z oblasti, ve které je Microsoft slabý. Mohl by tak dobře vést firmu k dříve nastíněné transformace ve společnost nabízející "zařízení a služby". Nicméně Mollenkopf si jistě na zhodnocení své práce nemůže stěžovat, neboť si dle Bloomberg za poslední rok práce pro Qualcomm vydělal na 14 milionů dolarů.

A podobně jako se dříve mluvilo o poklesu šancí u Stephena Elopa, nyní to samé potkalo Alana Mulallyho, i když tomu je to dost možná zcela jedno. Mluví proti němu jeho smlouva s Fordem, která má vypršet až s koncem příštího roku a také nezkušenost v oboru.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře