www.svethardware.cz
>
>

Nový uTorrent instaluje software Epic Scale pro těžbu litecoinů

Nový uTorrent instaluje software Epic Scale pro těžbu litecoinů
, , aktualita
S aplikacemi si mnohokrát můžete nainstalovat i spoustu jiných nevítaných programů. Většinou se ale stačí jen pozorně dívat a neodkliknout vše, na co člověk přijde. Nová verze uTorrentu totiž instalovala software Epic Scale pro těžbu litecoinů.reklama
Litecoiny jsou podobná virtuální měna jako bitecoiny a jejich těžbou se "dá" něco vydělat. Těžba probíhá tak, že procesor počítače se zabývá výpočty a za ukončený výpočet (potvrzení transakce v systému) se dostane odměna. A právě klienta na tyto výpočty (aplikaci Epic Scale) obsahuje instalace nejnovější verze oblíbeného programu uTorrent 3.4.2. Kvůli tomu se zvedla velká vlna nevole, protože tento software měl být údajně instalován bez vědomí uživatele. Ti tak akorát po aktualizaci zaznamenali zvýšené zatížení CPU a tvůrci uTorrentu možná více peněz na účtu.


uTorrent logo


Nakonec se ukázalo, že to není až tak úplně pravda. Při čisté instalaci programu se totiž instalátor ptá na instalaci několika dodatečných aplikací a jednou z nich je právě Epic Scale, který je popsán jako podpora organizací, které se zabývají léčbou AIDS, poskytováním čisté vody nebo zasazováním stromů. A peníze pro tyto organizace mají být právě získány matematickými výpočty. Otázkou už akorát je, kolik peněz (a zda vůbec) jde na konto těchto organizací a kolik jde samotnému uTorrentu.

Každopádně jak to tak vypadá, alespoň čistá instalace uTorrent verze 3.4.2 (sestavení 38913) sice skutečně instaluje Epic Scale, na rozdíl od předchozích informací ale umožňuje tuto nabídku odmítnout a nainstalovat novou verzi uTorrentu i bez něj. Jen to vyžaduje číst EULA informace, v tomto případě stačí první čtyři řádky, případně i popis nad EULA informacemi a neklikat bezhlavě na "Next" nebo podobná tlačítka. U automatické instalace (updatu) ale přítomnost či nepřítomnost informace o instalaci Epic Scale zatím potvrzena nebyla.

Zdroj: trustedreviews.com, betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře