www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA chystá grafickou kartu GeForce GTX 950 SE

NVIDIA chystá grafickou kartu GeForce GTX 950 SE
, , aktualita
NVIDIA si dle Expreview chystá ještě před nástupem nové generace grafických karet novinku s čipem Maxwell, a to GeForce GTX 950 SE. Kam se tedy tato novinka zařadí a co ji bude odlišovat od klasické GTX 950?reklama
NVIDIA GeForce GTX 950 SE by se měla zařadit mezi karty s cenovkou pod 150 dolarů, tedy ještě níže, než je umístěna 159dolarová GTX 950. Je tedy jasné, že půjde o ještě slabší grafickou kartu založenou na čipu GM206. Důvodem jejího nástupu je prý to, že NVIDIA chce poslat do důchodu grafické karty GeForce GTX 750 Ti a 750 s čipy Maxwell první generace, jež chce mít čím nahradit.

GeForce GTX 950 SE by tedy měla nést ještě více osekané GPU GM206, jehož plnou verzi s 1024 shadery má GeForce GTX 960 a GTX 950 nese už jen 768 shaderů.

Nová GTX 950 SE tak má oproti GTX 950 nést o jeden Streaming Multiprocessor (SMM) méně, takže z osmi dostupných jich zde bude jen pět. To znamená, že tu bude celkem 640 CUDA jader a pak adekvátních 40 texturovacích jednotek TMU a 32 ROP. Zůstane pak 128bitové paměťové rozhraní pro 2 GB GDDR5. Adekvátně se také sníží TDP karty, jež by mohlo být kolem 70 W (GTX 950 je 90W karta), přičemž na to může postačit jeden 6pinový konektor PCIe a případně se karta může obejít i bez něj. Co se týče taktů GPU a pamětí, očekává se jejich mírné snížení oproti GTX 950.

NVIDIA by měla novou GeForce GTX 950 SE uvést na trh v březnu, tedy že by při příležitosti Game Developers Conference 2016?

Zdroj: Expreview
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře