www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA chystá GTX TITAN II i GTX 960

NVIDIA chystá GTX TITAN II i GTX 960
, , aktualita
Dva velmi zajímavé produkty, jeden pro uživatele hledající dobrý poměr ceny a výkonu a druhý pro ty, kteří chtějí především výkon, si chystá společnost NVIDIA. Jde o zbrusu nový TITAN II a GTX 960 založené na architektuře Maxwell.



reklama
NVIDIA je se svými kartami GeForce GTX 980 a 970 úspěšná, přičemž ty nabízí oproti předchozí generaci velmi dobrou účinnost, respektive výkon na watt, ačkoliv jsou stále vyráběny 28nm procesem. NVIDIA však evidentně nechce čekat na to, až konečně bude k dispozici 20nm nebo jiný pokročilejší proces, s jehož nástupem jsou velké problémy a chystá se použít 28nm i pro výrobu čipů GM200, jež by se logicky měly stát základem nových karet GeForce GTX TITAN. Nové karty se tak mají jmenovat TITAN II a o nich se již zmiňuje databáze SiSoftu.





GM200 budou dle dostupných informací čipy zabírající plochu 551 mm2, na niž se vejde celkem 3072 CUDA jader. Očekávat pak můžeme 384bitové rozhraní pro paměti GDDR5 a bezztrátovou kompresi textur. Paměti přitom má být 12 GB, čili dvojnásobek v porovnání s první generací karet TITAN. Za tím můžeme vidět nástup nových monitorů s rozlišením 4K nebo dokonce i 5K. Co se týče taktů, základem je 1100 MHz a díky turbu může čip pracovat až na vysokých 1390 MHz. Paměti však mají pracovat pouze na 6 GHz, zatímco dnes je u hi-endu obvyklý takt i přes 7 GHz.





Co se týče údajně chystané GeForce GTX 960, o ní se podobně jako v jiných případech dozvíme na základě popisu transporovaných balíků, tentokrát z Číny do Dillí. Nová střední třída firmy NVIDIA má nabídnout 4 GB paměti na 256bitovém rozhraní, přičemž se očekávalo, že to budou spíše 3 GB na užším rozhraní. Dle popisu nákladu má GTX 960 pracovat na 993 MHz a paměti GDDR5 pak na 6 GHz. Nedozvíme se ale to podstatné, čili zdabude GTX 960 založena na architektuře Maxwell, a tedy čipu GM204, nebo půjde stále o Kepler. To by bylo možné, však recyklace starých čipů je ve světě grafických karet běžná věc, ale NVIDIA by tím rozhodně nikoho nenadchla.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek