www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů

NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů
, , aktualita
Na GTC ohlásila NVIDIA nové zařízení s označením DIGITS DevBox. Jedná se o speciální počítač založený na nových kartách TITAN X, který nabídne až 28 TeraFLOPS výpočetního výkonu. Jde tedy především o výpočetní sílu.reklama
NVIDIA DIGITS DevBox tak slibuje vysoký výpočetní výkon, a to za cenu spotřeby 1300 wattů a pořizovací ceny 15.000 dolarů. To je celkem slušná částka vzhledem k tomu, že tento počítač využívá čtyři karty NVIDIA GeForce TITAN X a procesor Intel Core i7-5930K, čili aktuální generaci Core i7 Extreme "Haswell-E". Nové TITAN X přijdou na 1000 dolarů a cena procesoru je pod 600 dolarů, takže i když připočteme cenu ostatních komponent, jde stále o pozoruhodnou částku.

Počítač je postaven s využitím modifikované skříně Corsair Air 540, přičemž NVIDIA si tyto počítače staví sama, ačkoliv je brána jako bezfabriková firma. Předpokládá totiž, a dozajista správně, že se jich nebude prodávat velké množství. Cílí přitom na univerzity a malé společnosti, které potřebují vysoce výkonný počítač pro výpočty, ale nemají zase zájem o klasické servery či rovnou superpočítače založené na procesorech Xeon či jiných stejné třídy.

Do oné pořizovací částky se ale vejde také softwarový balík DIGITS, který má sloužit jako nástroj pro tvorbu virtuálních neurálních sítí. A právě do tohoto balíku NVIDIA vkládá největší naděje a doufá, že spustí "velký třesk" mezi malými pracovními stanicemi využívajícími GPU pro výpočty.

Zdroj: PC Perspective
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek