www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 750 dostane čip s Maxwell 2.0

NVIDIA GeForce GTX 750 dostane čip s Maxwell 2.0
, , aktualita
Ještě před nástupem prvních opravdových karet NVIDIA dnešní generace Maxwell na trh přišly karty GeForce GTX 750 (Ti) založené na čipu GM107. To je ještě Maxwell 1.0, ale NVIDIA plánuje vydat revidované karty s Maxwell 2.0.reklama
Někteří lidé spekulující nad novou generací Pascal dokonce uvažovali o tom, že NVIDIA si tento veletoč ještě jednou zopakuje a nejdříve na trh dostane 28nm čipy Pascal na málo výkonných kartách. Ta se přitom chystá spíše napravit aktuální stav, kdy jsou na trhu karty GeForce GTX 750 s čipem GM107, namísto nějž by měl být využit GM206-150-A1. Dle HWBattle.com totiž původní GM107-300 už není dále k dispozici, ačkoliv poptávka po GTX 750 stále je a velká. NVIDIA se tak měla rozhodnout nahradit starý čip osekaným GM206, jenž se používá také na GeForce GTX 960 a 950.
ze slidu propagujícího první verzi architektury Maxwell


GeForce GTX 960 obsahuje čip GM206 s plným počtem 1024 CUDA jader, GTX 950 jich má 768 a nová GTX 750 bude dále osekána na 512, tedy konfigurace jádra se v tomto ohledu asi nezmění. Ještě tu jsou ale ROP a TMU. O modelu GTX 750 Ti vybaveném 640 CUDA jádry se v nové zprávě nepíše.

Díky Maxwell 2.0 bude ale nová verze GTX 750 podporovat rozhraní HDMI 2.0 a dále technologie Dynamic Super Resolution, Third Generation Delta Color Compression, Multi-Pixel Programming Sampling, Nvidia VXGI (Real-Time-Voxel-Global Illumination), VR Direct a Multi-Frame Sampled Anti-Aliasing(MFAA). To rovněž znamená podporu DirectX 12 (feature level 12_1). Co se týče videa, podporován bude enkoding v rozlišení 1440p/60FPS & 4K/60FPS (H.264), zatímco Maxwell 1.0 podporuje jen 1080p/60FPS.

Cena karty má přitom zůstat stejná, i když o tom rozhodne také trh. Zatím není zřejmé, jakým způsobem budeme moci novou verzi od staré na první pohled rozlišit, tedy ideálně před nákupem. Otázka také je, zda stejná věc čeká také model GTX 750 Ti, přičemž tomu v podstatě nic nebrání. Aktuální generace karet začíná modelem GTX 950 se 768 shadery, zatímco GTX 750 Ti jich má 640, takže by si tyto karty přímo nekonkurovaly. I tak by ale mohla případná nová GTX 750 Ti podkopávat pozici GTX 950, pokud by přišla za stejnou cenu jako stará, takže další možnost je prostě poslat GTX 750 Ti do důchodu.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek