www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: přijde s označením GM200-310

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: přijde s označením GM200-310
, , aktualita
Chystaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980 Ti je chystána jako případná odpověď na nové Radeony od AMD a založena bude skutečně na čipu GM200. Konkrétně tedy půjde o čip s označením GM200-310.reklama
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti by tak měla využívat v podstatě stejné GPU jako karta NVIDIA GeForce GTX TITAN X, ale to už ostatně víme dlouho. Můžeme ale už také začít uvažovat o ceně nové karty, která by se měla pohybovat kolem 600 až 650 USD, takže pravděpodobně na trhu nenahradí kartu GeForce GTX 980 na její 550dolarové pozici. To jsou ale zatím pouhé spekulace, však se zatím ještě neví nic o přesných specifikacích, tedy alespoň nic jistého.

Není tedy jisté ani to, zda GTX 980 Ti bude mít stejný počet CUDA jader jako GTX TITAN X, ale je to velmi pravděpodobné. Však nová karta využije čip s trošku odlišným označením (TITAN X má čip GM200), ovšem to má i karta GTX 780 Ti v porovnání s GTX TITAN Black, a přesto mají obě karty stejný počet CUDA jader, tedy 2880.

Očekává se také, že GeForce GTX 980 Ti využije 6 GB paměti GDDR5, díky čemuž bude moci být výrazně levnější než TITAN X. Paměťové rozhraní by stále mělo být 384bitové. Očekává se také, že karta stejně jako GTX 980 nabídne pět obrazových výstupů a partneři NVIDIE by také měli mít tu volnost, aby hned po oficiálním představení karty mohli nabídnout vlastní upravené verze karty.

Jsou také dva možné termíny, kdy by se nová GTX 980 Ti mohla objevit na trhu. Dle jednoho názoru nás od jejího představení dělí jen několik týdnů, čili jde o horizont tvořený červnovým Computexem. To by odpovídalo tomu, že by si NVIDIA měla tuto kartu chystat jako odpověď na nové Radeony. Dle jiných má ale nová karta přijít na trh až na konci léta, a to z toho důvodu, že NVIDIA chce vymačkat z aktuálně dostupných GeForce GTX 980 a 970 maximum. Pokud má ale nová Titanium stát více než klasická GTX 980, pak by takový krok nedával smysl.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek