www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: známe takty, poslední díl skládačky

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti: známe takty, poslední díl skládačky
, , aktualita
Společnost NVIDIA si dle všeho pro nejbližší týdny chystá novou kartu GeForce GTX 980 Ti, a to jako odpověď na nové výkonné Radeony s čipy Fiji. Nyní se už objevil i screenshot z GPU-Z, který odhaluje poslední neznámou, pracovní frekvence.reklama
V nedávné aktualitě jsme se věnovali kartě NVIDIA GeForce GTX 980 Ti, která má zaplnit široký cenový prostor mezi GeForce GTX 980 (550 USD) a TITAN X (1000 USD). Odhaleno bylo ohledně specifikací už vše podstatné krom taktů, takže můžeme už čekat pouze na oficiální představení karty, kdy se dozvíme také cenu a lze předpokládat, že tou bude chtít NVIDIA reagovat právě na výkon a ceny nových Radeonů. A možná že nejen na ně, ale i na spotřebu, která by mohla v případě karet s AMD Fiji dalece přesáhnout 250W, čili TDP karty TITAN X a pravděpodobně i GeForce GTX 980.

Co se tedy dozvíme ze screenshotu utility GPU-Z? Ukazuje se identifikační označení grafického čipu 17C8, což je nová série mezi GPU GM200. Logem Hardware Battle jsou pak zakryty informace o počtu ROP a TMU, ale mělo by jít o 96 a 176, čili stejný počet ROP jako u TITAN X, ale o 16 TMU méně. Ovšem informace o počtu ROP by stejně nemusely být udávány správně vzhledem k tomu, že tu je nesmysl v podobě 234 GT/s u Texture Fillrate. Však i TITAN X má "pouze" 192 GT/s a je nesmysl, aby GTX 980 Ti dosáhla takové hodnoty. Nezbývá než počkat na to, co ukáží podrobné benchmarky, které postaví GTX 980 Ti proti TITAN X a samozřejmě oficiální specifikace firmy NVIDIA.

Další informace by již měly odpovídat skutečnosti, takže se potvrzuje objem paměti 6 GB GDDR5 na 384bitové sběrnici, což nám ukazuje na 7GHz efektivní pracovní frekvenci (reálná 1753 MHz). Nyní už se dostáváme k taktům samotného GPU, které jsou 1000 MHz v základu a až 1076 díky GPU Boost. Jinými slovy, jde o stejné takty jako u karty TITAN X (ta má sice boost 1075 MHz, ale to jen pro pořádek).

GeForce GTX 980 Ti má tedy o 256 CUDA jader a 16 TMU méně než TITAN X při stejných taktech, přičemž nejasný je počet ROP. Očekávat můžeme také 250W TDP a větší prostor pro přetaktování grafického jádra, což je příležitost především pro výrobce karet, aby se začali předhánět, kdo dostane na trh více přetaktovanou kartu. Zcela jasno bychom měli mít už příští týden, kdy odstartuje letošní Computex. Vypadá to tedy, že letošní červen bude pro desktopové PC velmi rušný měsíc.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek