www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA GeForce NOW: streamování her na 3 měsíce zdarma

NVIDIA GeForce NOW: streamování her na 3 měsíce zdarma
, , aktualita
NVIDIA ohlásila spuštění služby GeForce NOW, která umožní hrát streamované hry a dříve jsme ji znali jako GRID. K dispozici je od dnešního dne a bude stát 8 dolarů za měsíc, přičemž první tři ji budeme moci využít zdarma.reklama
Hraní her pomocí služby NVIDIA GeForce NOW má tu výhodu, že není zapotřebí mít výkonný herní počítač. Hry jsou totiž streamované ze vzdálených serverů, které slouží i pro jejich rendering, čili uživatel musí mít zase k dispozici kvalitní širokopásmové internetové připojení s co nejnižším zpožděním při komunikaci s daným serverem. GeForce NOW je tedy už oficiální název služby, která už opustila fázi betatestování a je k dispozici.

Můžeme si ji ale vyzkoušet i my v České republice? Dle včerejšího tiskového prohlášení má být GeForce NOW k dispozici v Severní Americe, Japonsku, Jižní Koreji a Evropě. Pak tu jsou ale také hardwarové požadavky, mezi něž patří jeden z produktů Shield (Shield Tablet, Shield Portable a Shield TV-Box), příslušný kontroler nebo gamepad a také router připravený na NVIDIA Shield. Co se týče šířky datového připojení, pak minimem je 10 Mb/s, pro hraní v 720p/60 postačí 20 Mb/s a v 1080p/60 pak 50 Mb/s. Dle CEO firmy NVIDIA Jen-Hsun Huanga by měl rendering jednoho snímku trvat cca 150 ms a je otázka, zda k tomu máme či nemáme přičíst i zpoždění internetové komunikace. Až testování této služby tedy ukáže, zda budou hry vůbec dobře hratelné a zda nebude obraz reagovat na akci hráče citelně později.

Oněch osm dolarů je minimum, které dáme za využití této služby. NVIDIA má pak připraveny dvě možnosti, a to jednak zajistit si předplatné a hrát hry, které jsou v něm zahrnuty (podobně jako při placení programových balíčků u TV služeb). Jinak si budeme moci zaplatit hraní každé individuální hry zvlášť. To je zase obdoba služby PlayStation Now a v takovém případě budeme moci zakoupenou hru hrát i offline.

NVIDIA má již připravenou nabídku více než 50 titulů ve svém obchodě GRID včetně řady AAA her. Pro rendering využije nové servery GRID 2.0 založené na grafických čipech generace Maxwell. Ty jsou připraveny i pro rendering v rozlišení Ultra HD/4K.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář