www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce TITAN X a první benchmarky

NVIDIA GeForce TITAN X a první benchmarky
, , aktualita
Máme pochopitelně na mysli novou kartu GeForce TITAN X, která je vybavena čipem GP102 generace Pascal. Ta se již pomalu chystá na trh a zaujmout chce svým obrovským výkonem daným GPU složeným z 12 miliard tranzistorů.reklama
S 12 miliardy tranzistorů bude GP102 bezpečně nejsložitější GPU, které jsme si kdy mohli pořídit do desktopové sestavy. Předchozí TITAN X měla v čipu GM200 celkem 8 miliard tranzistorů a konkurenční Fury X má 8,9 miliard. Právě proto můžeme očekávat výkon, který bezpečně zastíní i novou GTX 1080 využívající GPU GP104-400 vytvořené ze 7,2 miliard tranzistorů, ovšem rozdíl nebude takový, jak by se ze specifikací mohlo zdát. To ukazují už první testy, v nichž je TITAN X sice o poznání rychlejší než GTX 1080, ale z poměru 2560 ku 3584 CUDA jader by leckdo očekával větší rozdíl. Nejsou to ale pouze CUDA jádra, která rozhodují o celkovém výkonu.

Nová GeForce TITAN X obsahuje krom 3584 CUDA jader také 224 TMU a 96 ROP, přičemž GPU pracuje na taktech 1417 až 1531 MHz, což je v průměru asi o 200 MHz méně než v případě GTX 1080 a především to rozhodlo, že výkonnostní nárůst není tak vysoký. TITAN X využívá stejné paměti jako GTX 1080, čili GDDR5X na 10 GHz efektivně, ovšem má namísto 256bitové sběrnice rovnou 384bitovou, což určilo celkovou propustnost 480 GB/s srovnatelnou s HBM1. Co se týče hrubého výkonu, pak ten je zaměřen stejně jako čistě herní karty na single precision (FP32) a jde o 10.974 GFLOPS oproti 8.873 GLFLOPS karty GTX 1080. Tomu přirozeně odpovídají i první naměřené výsledky:

Co z toho vyplývá? Jednoduše to, že zvláště pro hráče bude koupě nového TITANu X úžasně nevýhodná. GeForce GTX 1080 se totiž prodává za ceny od 600 USD, zatímco TITAN X přijde na 1200 USD a prodávat se bude pouze jako Founder's Edition. Rozhodně tak bude lepší si pořídit dvě GTX 1080 (nebo i GTX 1070 za ještě nižší cenu) a ty zapojit do SLI, zatímco na TITAN X se budeme koukat spíše jako na světově nejrychlejší jednočipovou a desktopovou grafickou kartu, jež zaujme ty uživatele, jimž na nějakém poměru výkonu a ceny vůbec nezáleží.

NVIDIA by měla již během několika hodin nový TITAN X oficiálně představit, takže si počkejme na to, zda se neobjeví nějaké nové informace.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek