www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GP104-400 vyfocen s paměťmi GDDR5X

NVIDIA GP104-400 vyfocen s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Na webu se množí fotografie nových grafických čipů NVIDIA Pascal a mezi ně patří také nový GP104-400. Ten byl vyfocen vedle pamětí, které byly identifikovány jako GDDR5X. Mělo se přitom za to, že ještě nebudou dostupné.reklama
První fotografie ukazuje vzorek GPU NVIDIA GP104-400-A1 na kartě, kterou má být testovací model MSI GeForce GTX 1080. Na rozdíl od řady jiných fotografií jde o pozoruhodně detailní snímek, který zobrazuje také osm okolních paměťových čipů, jež by měly být typu GDDR5X.

Grafický čip GP104-400 je vyráběn 16nm procesem ve firmě TSMC a má se stát základem pro karty GTX 1080. Vedle něj se objevil také snímek čipu GP104-200 určený pro slabší karty (nejspíše GTX 1070). Tento snímek už není tak kvalitní, ale i tak se z něj dá určit označení čipu. GP104-200 by měl přijít s jistým počtem deaktivovaných SM (Streaming Multiprocessor) a kolem něj se na fotografii ukazují staré dobré (ale rozostřené) GDDR5.

Objektem zájmu jsou ale čipy Micron 6GA77 79TXT posázené kolem GPU GP104-400. Takový typ totiž není dosud zanesen v seznamu pamětí firmy Micron, která má dle všeho začít s masovou výrobou čipů GDDR5X někdy v polovině tohoto roku. To tak stále nesedí s tím, že nové herní grafické karty NVIDIA se mají objevit ještě před tím. Takže nezbývá než zase zopakovat, že si musíme počkat na to, jak se situace vyvrbí.

Můžeme si ale aspoň potvrdit rozměry GPU GP104-400, které je umístěno na destičce s rozměry 37,5 x 37,5 mm a samotné má zabírat plochu cca 317 mm čtverečných. Pro porovnání, GM204 (GTX 980 a GTX 970) zabírá plochu 398 mm2 a GM200 (GTX 980 Ti a TITAN X) dokonce 601 mm2.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů