www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA HairWorks 1.1: 500.000 vlasů na jedné hlavě

NVIDIA HairWorks 1.1: 500.000 vlasů na jedné hlavě
, , aktualita
NVIDIA ukázala video z HairWorks verze 1.1, v němž jedna grafická karta renderuje realistické vlasy, a to v počtu půl milionu na jedné hlavě. Můžeme se tedy podívat na přiloženém videu, jak taková věc vypadá.reklama
NVIDIA HairWorks verze 1.1 dokáže tedy rozpohybovat 500.000 vlasů na jedné hlavě v reálném čase, na což stačí jedna karta NVIDIA GeForce GTX 980. Jedná se pochopitelně pouze o technologické demo, které ukazuje, co je HairWorks nové verze schopna zobrazit.

O HairWorks se diskutovalo a diskutuje především ve spojení s novým Witcher 3 a firma NVIDIA je kritizována za to, že na Radeonech funguje HairWorks podezřele pomalu. Nicméně funkce lze ve hře snadno vypnout, nebo si můžeme pohrát s dalším nastavením, které už přinese daleko snesitelnější daň v podobě poklesu výkonu. Další hra, která využívá HairWorks je Far Cry 4.


Na vypadu vypadají renderované lidské vlasy velice dobře a stejně tak i odlesky a stíny. Lze ale samozřejmě poznat, že jsou vykreslené grafickou kartou či prostě renderované počítačem, a to zvláště při bližším pohledu, kdy jsou jednotlivé vlasty až příliš silné a netvoří dokonalé křivky. Namísto toho jsou složeny z krátkých rovných kousků, takže jsou lámané, ale to lze poznat opravdu až zblízka.

Nicméně jde o slušný krok dopředu od modelů se 22.000 vykreslenými vlasy, takže můžeme vidět, že tato technologie se rychle vyvíjí.

Zdroj: wccftech

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů