NVIDIA Jetson TK1: minideska s výkonem 326 GFLOPS

NVIDIA Jetson TK1: minideska s výkonem 326 GFLOPS
, , aktualita
NVIDIA si pro nás připravila novou vývojářskou sadu Jetson TK1, jejímž základem je malinká základní deska postavená na procesoru NVIDIA Tegra K1. Právě ten má nabídnout velmi slušný výkon 326 GFLOPS.reklama
NVIDIA Tegra K1 je původně mobilní čip, který však přichází na desce Jetson TK1 tvořící základ celého Jetson TK1 Developer Kit. Ten také obsahuje C/C++ toolkit založený na architektuře NVIDIA CUDA. Celkově pak může poskytnout výkon až 326 GigaFLOPS, a to díky svým 192 plně programovatelným jádrům.

Tegra K1 je založena na architektuře Kepler, která je využita u grafických karet, ale uplatňuje se také u superpočítačů, jako je Titan v Oak Ridge National Laboratories. Deska pak krom samotné Tegry K1 obsahuje také 2 GB paměti, headery rozhraní USB 3.0, dále port HDMI 1.4, gigabitový Ethernet, dva audio konektory, SATA, miniPCIe a slot pro karty SD.

Dodávaný software pak podporuje OpenGL 4.4, CUDA a VisionWorks a zahrnuje vývojářské nástroje, podporu různých periferií, jako jsou třeba kamery a jiné. Můžeme si jej předobjednat za 192 USD přímo od NVIDIE či z Microcenter a Newegg, případně v Evropě od Avionic Design, SECO a Zotac.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik