www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA konečně zveřejnila specifikace TITAN X

NVIDIA konečně zveřejnila specifikace TITAN X
, , aktualita
NVIDIA GeForce GTX TITAN X je v těchto dnech ostře sledovanou grafickou kartou, neboť má jít o nejvýkonnější jednočipový model na světě, na nějž bude AMD snad již brzy reagovat novou sérií Radeonů.reklama
Nyní tedy již NVIDIA zveřejnila podrobné specifikace své GeForce GTX TITAN X, která je založena na zbrusu novém čipu GM200. Ten je stále vyráběn 28nm procesem, což jsme ostatně očekávali, ovšem zde jde především o jeho konfiguraci. Však jde o čip skládající se z 8 miliard tranzistorů, což je přibližně o miliardu více v porovnání s čipem GK110 využívaným u předchozích karet TITAN. Porovnávat ale budeme také s GM204, na němž jsou založeny moderní karty GTX 970 a GTX 980 a který se skládá "pouze" z 5,2 miliardy tranzistorů. Díky tomu může TITAN X nabídnout téměř o polovinu CUDA jader navíc a přesně jich má 3072.

GM200 má tak v plné konfiguraci 3072 CUDA jader, 192 TMU a 96 ROP, zatímco GTX 980 má 2048 CUDA, 128 a 64. TITAN X má navíc širší 384bitovou paměťovou sběrnici (6x 64bitové paměťové kontrolery) s 12 GB (24x 4 Gb) GDDR5 s plným taktem 7012 MHz a propustností 336 GB/s. GTX 980 má téměř stejně taktované paměti, ale na 256bitové sběrnici, takže její propustnost je 224 GB/s. I TITAN X ale může využít novou technologii pro bezztrátovou kompresi textur, která se postará o zvýšení výkonu, když už se tedy karta TITAN X oproti kartě GTX TITAN Black (co se týče datové propustnosti) nikam neposunula.

Spotřeba karty dosáhla dle očekávání 250 W (napájení je posíleno 6pinovým a 8pinovým PCIe), čili ta zůstala na úrovni starších TITANů. Krom více CUDA jader (TITAN Black jich má 2880) ale TITAN X má znatelně vyšší pracovní frekvenci, která začíná na 1002 MHz a GPU Boost ji dokáže vyhnat na 1089 MHz. GTX TITAN Black má přitom maximální frekvenci 980 MHz. Mezi rozhraní karty patří tři DisplayPort 1.2, jeden HDMI 2.0 a také jeden dual-link DVI.

Server Videocardz předpokládá, že TITAN X půjde celkem snadno přetaktovat na 1200 MHz s GPU Boost 1280 MHz a dokonce i paměti budeme moci vyhnat na efektivních 8 GHz. To se ale potvrdí až v zítřejších recenzích. Na stejném serveru (viz zdroj) se můžete podívat i na detailní fotografie nové karty.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře