www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA Maxwell: nová generace GPU již v únoru?

NVIDIA Maxwell: nová generace GPU již v únoru?
, , aktualita
AMD v poslední době převzalo díky nástupu nové generace Radeonů iniciativu a donutilo NVIDII zlevňovat a také představit novou GeForce GTX 780 Ti. NVIDIA však může již zanedlouho kontrovat zcela novou generací GPU Maxwell.reklama
Zbrusu nová generace grafických karet GeForce tak může být již za rohem, byť má dle předpokladů dorazit někdy v březnu či dubnu. Dle X-bit labs by však NVIDIA mohla příchod Maxwellu uspíšit, přičemž server tak soudí na základě informací notebookového výrobce Clevo, jehož roadmap obsahuje modely s novými grafickými kartami s únorovým datem vypuštění na trh.

Nicméně ať Maxwell dorazí v únoru nebo dubnu, stojí za to se podívat na dostupné informace již dnes. Co se týče notebooků Clevo, ty odhalují mobilní čipy GeForce GTX 880M/8GB, GeForce GTX 870M/6GB, GeForce GTX 860M/4GB, GeForce GTX 860M/2GB, GeForce GTX 850M/2GB a GeForce GT 840M/2GB, čili celou plejádu mobilních čipů od nejlepších po nejpomalejší verze. Není přitom pravděpodobné, že by šlo o pouhé nové označení starých čipů, však už je čas na novou generaci, a tak alespoň ty nejvýkonnější modely by měly být zcela nové.

Dalším faktem je, že NVIDIA obyčejně nepředstavuje nové mobilní čipy před desktopovými, takže můžeme logicky předpokládat, že právě desktopové Maxwell dorazí na trh možná už koncem ledna, ale to jsou vše samozřejmě jen spekulace.

A co se ví o nové generaci grafických čipů firmy NVIDIA? Oficiální zdroje zatím potvrdily, že zde budou integrována jádra Denver (ARMv8), jistá technologie pro unifikovanou virtuální paměť spolupracující s procesory AMD a Intel (oboje pro snadnější programování čipu) a samozřejmě můžeme očekávat také celkově vyšší výkon. Jen-Hsun Huang dále také slíbil vysokou energetickou efektivitu, která má daleko předehnat dnešní architekturu Kepler.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře