NVIDIA Maxwell proti konspiracím o přistání na Měsíci

NVIDIA Maxwell proti konspiracím o přistání na Měsíci
, , aktualita
Konspirace o tom, že Američané ve skutečnosti nepřistáli na Měsíci, jsou dobře známé. Nyní se je snaží vyvrátit i NVIDIA, která vydala technologické demo pro své karty s čipy Maxwell, na nichž si je můžete spustit.reklama
Pokud jste tedy jedni z těch, ke kterým si již našla cestu jedna z karet s čipy Maxwell, můžete se tedy podívat na Maxwell Apollo 11 Demo (470 MB download), k němuž potřebujete systém Windows 7 a novější. Mezi karty s čipy Maxwell patří vedle nových GeForce GTX 970 a 980 také GeForce GTX 750 (Ti), ovšem dle minimálních požadavků je zapotřebí alespoň GTX 970. O mobilních verzích se nepíše nic, ale za vyzkoušení ostatně nic nedáte.

Teorie, které odmítají uznat, že Američané na konci 60. let skutečně přistáli na měsíci, se opírají především o nasvícení fotografie Neila Armstronga, na níž Buzz Aldrin sestupuje po žebříku na měsíční povrch. To prý není realistické, takže ve skutečnosti se astronauti nefotili na Měsíci, ale v nějakém studiu, přičemž právě na to se NVIDIA ve svém novém demu zaměřila.

Maxwell Apollo 11 Demo je založeno na Unreal Engine 4, což je vzhledem k názvu tohoto enginu trošku komické, ale více v tom nehledejme. NVIDIA se pokusila vytvořit přesnou simulaci měsíčního prostředí a na ní porovnat, zda pořízené fotografie odpovídají realitě. Simulovány tak bylo "sluneční světlo přicházející zpoza žebříku a odrážející se od povrchu Měsíce i samotného Armstronga". Ze srovnání renderu a fotografie je vidět, že si jsou velmi podobné.

Záměrem firmy NVIDIA pochopitelně je spíše propagace svých nových karet a technologie Voxel-Based Global Illumination (VXGI), kterou přináší generace Maxwell. Tato technologie rozdělí celou scénu na tisíce malých krychlí, s jejichž pomocí se snaží spočítat odrazy světla. S pomocí krychlí, které v podstatě sníží rozlišení objektů, si čipy Maxwell tento výpočetně velmi náročný úkon zjednodušují. Výsledek je podobný raytracingu, takže se ve scénách dočkáme i odrazů objektů třeba v podlaze nebo realistických stínů (více zde).


A pokud svou GeForce GTX 970 či GTX 980 nemáte, můžete se alespoň podívat na video, což je taková malá náplast. V demu se přitom nemusíme jen pasivně koukat, ale můžeme měnit úhly pohledu, pozici Slunce a také si hrát se závěrkou virtuální kamery.

Zdroj: TZ NVIDIA

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře