www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA navrhla dohodu s nespokojenými majiteli GTX 970

NVIDIA navrhla dohodu s nespokojenými majiteli GTX 970
, , aktualita
Před rokem a půl se provalilo, že GeForce GTX 970 dokáže pořádně využít jen 3,5 GB ze své 4GB paměti a také že ze 64 ROP je k dispozici jen 56 jednotek. Nespokojení zákazníci pak neváhali firmu žalovat.reklama
Když už nebylo vyhnutí, NVIDIA problémy s využitím paměti na kartách GeForce GTX 970 sama potvrdila a uvedla, že to vzhledem k architektuře Maxwell prostě bylo nutné. Ve výsledku je přístup k posledním 512 MB paměti mnohem pomalejší, než by měl být, takže tato paměť je těžko využitelná a v některých hrách to může způsobovat propady ve snímkovací frekvenci. Vedle toho si zákazníci stěžovali na to, že namísto 64 ROP uváděných ve specifikacích je k dispozici pouze 56 ROP. Zákazníci tak NVIDII žalovali u amerických soudů na základě toho, že NVIDIA záměrně poskytla o GeForce GTX 970 mylné informace, čili šlo o klamavou reklamu.

NVIDIA se pochopitelně bránila, ale předběžné rozhodnutí soudu bylo ve prospěch žalující strany, a tak se firma rozhodla, že se s nespokojenými zákazníky raději dohodne. To znamená, že kdokoliv, kdo si koupil GeForce GTX 970 ve Spojených státech, má nárok na vrácení 30 dolarů, což má reflektovat nižší výkon této karty v hodnotě 350 dolarů. Krom toho se NVIDIA zavázala, že žalující straně zaplatí soudní náklady, které se vyšplhaly na 1,3 milionu dolarů.

Nyní ještě musí s touto navrženou dohodou souhlasit soud, který zváží, zda jde o férovou, rozumnou a adekvátní nabídku. Pokud na to žalující přistoupí, bude tím pochopitelně celý případ uzavřen, takže už nebude možné NVIDII kvůli stejné věci dále popotahovat a vyžadovat další kompenzace.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik