www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA NVS 810: dvakrát Maxwell a osm DisplayPortů

NVIDIA NVS 810: dvakrát Maxwell a osm DisplayPortů
, , aktualita
NVIDIA si připravila novou speciální grafickou kartu NVS 810, která je vybavena dvěma grafickými jádry generace Maxwell a také osmi Mini DisplayPorty. Určena je pro zařízení Digital Signage.reklama
NVIDIA NVS 810 se v materiálech výrobce řadí vedle profesionální karty Quadro, ale toto označení sama nenese a do této rodiny nepatří. Jejím trumfem je právě oněch osm konektorů Mini DisplayPort, které obsluhují dvě slabší grafická jádra Maxwell. Bude se tedy hodit tam, kde je třeba využít více monitorů či jiných zobrazovacích zařízení, a přitom jinak není třeba mít k dispozici vysoký výkon. Tuto kartu navíc můžeme zapojit do jednoho systému až ve čtyřech kusech, takže pak lze k němu připojit až 32 monitorů. Všechny výstupy jsou verze 1.2 a podporují rozlišení 4K při až 60Hz a jsou navíc sychronizované. Pokud zapojíme osm displejů, dosáhneme ve 4K ale pouze na 30 Hz. Oněch 60 Hz je limitováno na čtyři současně zapojené 4K displeje.

Výhodou pak je to, že samotná karta je pouze jednoslotová, a tedy nepotřebuje silné chlazení. Její TDP je totiž pouze 68 W, na což bude její malý ventilátor a tenká žebra chladiče stačit. Karty můžeme v jednom systému doplnit o technologie sdružené pod NVIDIA DesignWorks, což jsou Mosaic nebo Warp & Blend, což usnadní jejich využití s vícemonitorovými systémy.

NVIDIA NVS 810 jsou založeny na dvou jádrech GM107, čili v tomto ohledu je to podobné jako v případě dříve představené karty Tesla M60, které mají ale dohromady 4096 CUDA jader. Jde také o stejnou revizi GPU, jakou využívá už starší karta GeForce GTX 750. Jedno GPU tedy nese 512 CUDA jader, 32 TMU a 16 ROP. Pro tyto účely také bude stačit pouze 64bitové rozhraní a paměti DDR3, tedy 2 GB na GPU s propustností 28,8 GB/s.

Karta vedle toho podporuje nView a NVWMI pro vzdálenou správu. K dispozizi bude od tohoto měsíce za cenu, která se bude dle odhadů pohybovat mezi 650 a 750 USD.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek