NVIDIA odhalila malý Drive PX 2 s jedním SoC

NVIDIA odhalila malý Drive PX 2 s jedním SoC
, , aktualita
Společnost NVIDIA si připravila malou verzi automobilového počítače Drive PX 2, která se vejde do dlaně a využívá pouze jeden SoC. Jde tak o slušný pokrok v porovnání s teprve letos představenou původní verzí.reklama
NVIDIA odhalila původní Drive PX 2 letos v lednu na CES a představila jej jako první automobilový superpočítač, o nějž hned vyjádřily zájem společnosti Audi, BMW, Ford, Mercedes-Benz i Volvo. V té době jsme se také dozvěděli o nadcházejícím softwaru NVIDIA DriveWorks a DRIVENET pro tvorbu potřebného softwaru.
původní verze Drive PX2


Nyní NVIDIA představila zbrusu novou verzi Drive PX 2, která má být energeticky efektivnější, ale také výrazně slabší. Nicméně dle NVIDIE poskytne dostatek výkonu na to, aby mohla mapovat prostor kolem vozidla a řídit je. Obsahuje jen jedno SoC se spotřebou 10 W, což je nesrovnatelně méně oproti 250W původní verzí, která počítala s výkonným vodním chladičem.

Nová verze Drive PX 2 ale nebude mít dost výkonu na zcela autonomní řízení vozidla. Je určena pro tzv. AutoCruise, čili pro mapování a automatické řízení na dálnicích, kde je orientace daleko snažší a není třeba počítat se všemi možnými dopravními situacemi. NVIDIA již odhalila, že tato verze se stane součástí AI systému čínské společnosti Baidu, s níž spolupracuje také BMW. K tomu Rob Csongor z NVIDIE poznamenal, že právě AI počítač v malém a energeticky efektivním provedení je cíl pro mnoho výrobců aut.

Tato novinka také ukazuje, že platforma Drive PX 2 je dobře škálovatelná a může být zmenšena do jednoho SoC, které nahrazuje dva mobilní procesory a dvě samostatná GPU v původní verzi. Později by se tak mohla objevit další verze, která nabídne střední výkon, který by již stačil třeba na funkci AutoChauffeur pro celkovou přepravu z bodu do bodu. Už 10W verze dokáže najednou zpracovávat vstup několika kamer a zároveň lidaru, radaru a ultrazvukových senzorů. K dispozici bude ještě do konce tohoto roku.

NVIDIA měla v rukávu ale ještě další novinku, a to nové GPU akcelerátory Tesla P4 a P40 pro AI systémy. Tyto čipy se specializují na hluboké neuronové sítě vhodné k rozpoznávání řeči, obrazu a textu. Co se týče výkonu, NVIDIA řekla pouze to, že nové Tesly mají být 45 x rychlejší než CPU a 4x rychlejší než rok stará GPU. Tesla P4 bude energeticky efektivnější verze se spotřebou do 50 W a přijde na trh v listopadu. Tesla P40 na něj vstoupí již příští měsíc a nabídne výkon až 47 TOPS (Tera Operations Per Second), čili 47 x 1012 operací za sekundu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře